Klasik Korku Filmi Halloween’in Devam Filmi Geliyor

2018 yılında uzun bir ortadan sonra beyaz perdeye dönüş yapan efsane endişe sineması Halloween’in devam sineması olacak Halloween 2'nin çekimlerine ne vakit başlanacağı açıklandı. Halloween serisinin yıldızı Jamie Lee Curtis’in de takıma dahil olması bekleniyor.

Collider’dan alınan bilgilere nazaran, Jamie Lee Curtis’in yanı sıra Judy Greer ve Andi Matichak da Strode ailesi olarak Halloween 2’de yer alacaklar lakin şimdi ortada atılmış bir imza bulunmuyor. Halloween sinemasını ortak müellifliğini yapan Gordon Green’in senaryoyu çoktan yazdığı ve sinemada direktör koltuğuna oturacağı da söylenenler ortasında.

1978’deki sinemanın direktörü ve efsane müziğin bestekarı olan John Carpenter, 2018 sinemasında baş direktör olduğu üzere bu sinemada de baş direktör olarak görünüyor.

Jamie Lee Curtis’in seri katil Michael Myers’la son görüşmesinden 40 sene sonra çekilen 2018 imali Halloween, 76,2 milyon dolarlık bir gişe hasılatıyla dikkatleri üstüne çekmişti. Yeni sinemanın de benzeri bir muvaffakiyetle izleyenleri etkilemesi bekleniyor.

Filmin çekimlerinin 2020 yılında başlayacağı söyleniyor.

Başa dön tuşu