Kötü Karakterleri Canlandıran Oyuncuların Gerçek Halleri

Korku sinemaları, yıllar içerisinde çeşitli sebeplerle yükselişe ve düşüşe geçse de her vakit için kendisine sadık bir hayran kitlesi edinmeyi başarmış bir çeşit olarak öne çıkıyor. Aslında endişe sineması deyip geçsek de bu tıp, ruhsal korkudan bol kanlı ve vahşet içeren filmlere kadar birçok alt kategoriye ayrılıyor lakin tipi ne olursa olsun kaygı sinemalarının en değerli noktası makûs karakterler. Makûs karakterlerin uygun karakterlerden daha çok hatırlanması tahminen de yalnızca bu sinema tipine ilişkin olabilir.

Korku sinemalarının makûs karakterlerini genel olarak ağır bir makyajla ya da görsel efektlerle görüyoruz. İşte kaygı sinemalarının makus karakterlerinin gerçek hâlleri.

Bill Skarsgard / IT

Stephen King’in ünlü romanının tekrar uyarlaması olan 2017 üretimi IT, genel olarak seyirciler tarafından beğenilmesinin yanı sıra psikopat palyaço Pennywise’ı canlandıran aktör Bill Skarsgard da mükemmel bir iş çıkarmıştı.

Aktörün başarılı oyunculuğunun sette yer alan birtakım çocuk oyuncuları makus etkilediği bile söylenmişti. Skarsgard, verdiği bir röportajda “Bazı çocukların ilgisini çekmişti, kimileri bana bakamadı bile ve kimileri titriyordu. Bir tanesi ağlamaya başladı” dedi.

Ken Kirzinger / Freddy vs. Jason

80’li yılların en tanınan karakterlerinden olan A Nightmare on Elm Street’in Freddy’si ve Friday the 13th’in Jason’ı korku sinemasının en ikonikleşmiş karakterlerinden. Ken Kirzinger ise bu iki ikonik karakterin karşı karşıya geldiği sinemada Jason’a hayat vermişti.

Takako Fuji / The Grudge

Ju-on’un Hollywood uyarlaması olan The Grudge (Garez), ülkemizdeki endişe sineması hayranları tarafından da epey beğenilmişti. Dehşet sinemalarına yeni adım atan izleyicilere de hem Japon imalini hem de ABD imalini izlemelerini tavsiye edebiliriz.

Bonnie Morgan / Rings

Hollywood, Hideo Nakata’nın Ringu’sunu batı izleyicisine sunduğunda çok büyük sükse yaratmıştı. Özgününü izleyenler, Japon imalinin çok daha müthiş olduğunu söyleseler de Hollywood imalinin da geri kalan bir yanı yoktu.

Paul T. Taylor / Hellraiser: Judgement

Hellraiser: Judgment filminde başındaki çivilerle birçok kişinin korktuğu bir karakteri canlandıran Paul T. Taylor, 2018 yağımı Amerikan endişe sinemasında adeta yıldızlaşmıştı. 

Sheri Moon Zombie / Lords of Salem

Sheri Moon Zombie ve kocası Rob Zombie, yıllar boyunca birçok kaygı sinemasına imza attılar ve bunlardan en etkileyicisi hiç elbet ki Lords of Salem’di. Sheri Moon, bu sinemadaki makyajının bazen iki saat bazen üç saat sürdüğünü söylemişti.

Jonathan Breck / Jeepers Creepers

İlk iki sineması 2001 ve 2003 yıllarında, üçüncüsü ise 2017 yılında seyircileriyle buluşan Jeepers Creepers’ta karakterin makyajının üç ile beş saat ortasında sürdüğü söyleniyor. Jonathan Breck ise kendisine yapılan ağır makyaj sonrası artık diğer birisi olduğunu ve role girmenin daha kolay olduğunu belirtmişti.

Bonnie Aarons / The Nun

Conjuring cihanında geçen The Nun, şimdi çıkmadan evvel hayranlarda çok büyük beklenti yaratmış lakin bu Rotten Tomatoes’da bu sinema kozmosunun en düşük puanlı sineması olmuştu. Bu sinemada Aarons’ın makyajı için ise yalnızca 1,5 saat uğraşılmış.

Korku sinemalarındaki makus karakterlerin gerçek hayattaki hâllerine yakından baktığımız yazımızın sonuna geldik. Siz de yorumlar kısmından favori makus karakterinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

Başa dön tuşu