Marvel Hayranlarından Kafa Yakan ‘Loki’ Teorisi

Marvel Studios, Spider-Man: Far From Home sinemasıyla Marvel Sinematik Evreni’nin (MCU) üçüncü perdesini resmen kapatmıştı. Yakın vakit sonra Disney+ platformunda yayınlanacak olan Loki serisi, dördüncü kademenin birinci halkalarından biri olacak. Merakla beklenen dizide kahramanımızın bir vakit seyahati yapacağı uzun vakittir konuşuluyordu. Hatırlayacağınız üzere Loki, Avengers: Endgame’de uzay taşı yani Tesseract ile ortadan kaybolmuştu. 

MCU’nun dördüncü etabının nasıl şekilleneceğini şimdi bilmiyoruz. Tekrar de gelecek sinema ve dizilerde Thanos seviyesinde bir tehditin olmayacağını net bir halde söyleyebiliriz. Yani yakın gelecekte ortaya çıkacak olan makûs adam her kim olursa olsun, muhtemelen kainatın yarısını yok etmek istemeyecek. Yeniden de bu, Loki’nin bir sonraki büyük tehdit olmasına mani değil.

Bugün ortaya atılan yeni bir teori, Disney+’ta yayınlanacak olan serinin Loki'nin değişik bir berbat adama dönüşmesine taban hazırlayacağını sav ediyor. Kelam konusu teoriye nazaran bu karakter, Kang the Conqueror olacak. 

Fantastik Dörtlü kainatın makûs karakteri olan Kang the Conqueror, Thanos'un akabinde MCU’nun yeni berbatı olarak gösteriliyor. Asıl ismi Nathaniel Richards olan ve Earth-6311 isminde alternatif bir gerçeklikte dünyaya gelen karakter, farklı kişiliklere bürünerek yaşadığı birçok maceranın akabinde bizim günümüze gelmişti. 

Endgame’de yapılan zaman yolculuğu, Kang'ın MCU'ya gelmesini tetikleyen olay olabilir. Alternatif olarak, Loki'nin daha sonraki vakit seyahati maceraları ve boyut atlaması, Kurnazlık Tanrısı’nı Kang the Conqueror’a dönüştürebilir.

Tabii, tüm bunların mantık hudutlarını zorlayan bir teorinin eseri olduğunu hatırlatmakta yarar var; lakin yeniden de düşünmeye kıymet. Başrolünde Tom Hiddleston’u izleyeceğimiz Loki dizisi, 2021 baharında Disney+’ta yayınlanacak.

Başa dön tuşu