Netflix’in Yeni Dizisi The Spy’ın Fragmanı Yayınlandı

Netflix, şu an dünyadaki en tanınan dizi, sinema ve belgesellerin yayınlandığı çevrimiçi abonelikli yayın platformlarından bir tanesi, hatta tahminen de en başında yer alıyor. Lakin Disney, Disney+ servisi ile; Apple da Apple TV+ servisi ile bu pazara giriş yapmaya hazırlanıyor. Münasebetiyle Netflix’in koltuğunun sallantıda olduğunu söylemek pek de yanlış sayılmaz.

Netflix de bunun farkında ve rekabet yeterlice kızışmadan evvel hem abonelerini kendisinde tutacak hem de kendisine yeni aboneler çekecek atılımlar yapıyor. Bu ataklardan bir tanesi de Netflix yepyeni içerikler yapmak. İşte bu dizilerden bir tanesi önümüzdeki günlerde yayın hayatına başlayacak.

The Spy

Netflix’in 6 Eylül’de yayınlayacağı küçük dizisi The Spy’ın tanıtım fragmanı yayınlandı. Dizinin başrolünde daha evvel Les Miserables (Sefiller), Hugo üzere üretimlerde da yer almış olan ve 2007 yılında Golden Globa’da Borat sinemasıyla güldürü kolunda en düzgün aktör mükafatını kazanan Sacha Baron Cohen yer alıyor.

Dizinin yaratıcısı ise ABD’de epey tanınan bir dizi olan Homeland’in müelliflerinden Gideon Raff. Raff, Homeland ile daha evvel Emmy’de ve BAFTA’da toplam 5 sefer yarışırken 2012 yılında düzenlenen Emmy’de mükafata ulaşmayı başarmıştı.

Dizinin konusu

Sacha Baron Cohen, 1960’lı yıllarda İsrail hükümetinde kâtiplik yapan lakin ikinci bir kimlikle İsrail istihbarat servisi olan Mossad ismine Suriye’ye girerek casusluk yapan Eli Cohen’i canlandırıyor. Cohen ülkesini çok sevse de yaşadığı bu ikili hayat kendi akıl sıhhatini da tehlikeye atmaya başlıyor. Önümüzdeki ay Netflix’te yayınlanacak olan dizi gerçek bir Mossad casusu olan Eli Cohen’in hayatından esinlenilerek oluşturulmuş.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu