Marvel’den Loki Dizisi Hakkında Önemli Açıklamalar

Marvel’in tüm vakitlerin en çok gişe yapan sineması olma yolunda ilerleyen üretimi Avengers: Endgame’de Loki, kahramanlarımızın vakit seyahati yaptığı sırada Space Stone’u içinde barındıran Tesseract’ı alıp kayıplara karışmıştı. Sinema boyunca bir daha hiç bahsedilmeyen bu olayın, Marvel’in planının bir kesimi olduğu ortaya çıktı. 

San Diego Comic Con'un (SDCC) panelinde konuşan Kevin Feige, Disney+’ta yayınlanacak olan Loki dizisi hakkında bilgiler paylaştı. Dizinin 2021 yılının ilkbaharında vizyonda olacağını belirten Feige, Loki’nin sinemadaki sahnesinin diziye temel olacağını açıkladı. 

Feige, “Infinity War’da Loki’nin öldüğünü görmedim mi? Gördünüz, fakat Endgame’de diğer ne gördünüz?” diye sorarak başladığı açıklamada, “Loki nereye gitti? Loki’ye ne oldu? Dizi buna karşılık verecek” dedi. 

Daha sonra sahneye Loki’yi canlandıran Tom Hiddleston çıktı. Hayranların çılgına dönüp “Loki! Loki!” tezahüratları yaptığı oyuncu, “En son bu beyefendi ile bu sahnede yer aldığımda, ondan diz çökmesini istemiştim.  Lakin hakikaten, siz olmadan bunların hiçbiri olmazdı” dedi. Hiddleston, dizide göreceğimiz Loki’nin birinci Avengers sinemasındaki Loki olacağını söyledi.

 

Disney+ platformu, aylık 7 dolar ya da yıllık 70 dolarlık abonelik seçenekleriyle 12 Kasım’da yayına başlayacak. Serviste üç Marvel dizisi daha yer alacak. Bu diziler Falcon and Winter Soldier, Vision and Scarlet Witch ve Kate Bishop’a odaklanan Hawkeye olacak.

Başa dön tuşu