Marvel’in Yeni Hawkeye’ı Hailee Steinfeld Olabilir

Marvel’ın çizgi roman cihanında yaşanan bir kadro olaylardan sonra Hawkeye (Clint Burton) ölür. Yetenekli ve genç bir okçu olan Kate Bishop, Hawkeye olarak onun yerini alır. 

Benzer bir öykü artık de Disney+ ekranlarında yer alacak olan Hawkeye serisinde anlatılacak. Jeremy Renner’a bu üretimde Kate Bishop olarak eşlik edecek oyuncu konusunda ise spekülasyonlar çıkmıştı. Marvel sonunda aradığı oyuncuyu bulmuş olabilir. 

Variety’ye nazaran Oscar adaylığı da bulunan Hailee Steinfeld, yeni Disney+ dizisinde Kate Bishop rolü için teklif aldı. Daha evvel True Grit, Pitch Perfect ve Bumbleebee sinemalarında gördüğümüz oyuncu, muhteşem kahraman evrenlerine de uzak değil. Kendisini Spider-Man: Into the Spider-Verse sinemasında Gwen Stacy olarak görmüştük. 

2021 yılının sonbaharında Disney+ ekranlarında olması beklenen seriyi Jonathan Igla yazıyor. Igla’yı daha evvel de Mad Men dizisinin senaristi olarak görmüştük. Hawkeye dizisinin beraberinde gelen birtakım sorulara da karşılık vereceği umuluyor. Hawkeye’ların kendi ortalarındaki münasebeti, Barton’ın büsbütün kahraman kişiliğini Kate’e bırakıp bırakmayacağı ve öykünün çizgi romanlara yakın olup olmayacağı merak ediliyor. 

Cevabı muhtemelen aşikâr olan tek soru ise Kate Bishop’ı MCU’da görüp göremeyeceğimiz sorusu. Rolü alacak olan oyuncunun önünde, hayatının birkaç yılını adamasını gerektirecek lakin çok tanınan olmalarını ve yeterli bir meslek edinmelerini sağlayacak bir proje yer alıyor. 

Öte yandan öykünün çizgi romanlardaki yapıyı kısmen takip etmesi muhtemel. Matt Fraction'ın Hawkeye serisinde anlatılan kıssa, MCU'daki karakter ile tam olarak oturmuyor. Yeniden de o serideki etmenler bu öyküde de karşımıza çıkacaktır. Clint ile Kate ortasındaki öykünün ekranlara nasıl aktarılacağını daima bir arada göreceğiz. 

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu