Matrix 4’ün Oyuncu Kadrosuna Tanıdık Bir İsim Dahil Oldu

İlk sineması 1999 yılında vizyona giren Matrix serisi, sinema tarihindeki en kült bilim kurgu serilerinden birisi olarak dala imzasını atmıştı. Daha sonra iki devam sinemasıyla ününü devam ettiren Matrix, 2003 yılında bizlere üç adet efsane sinema bırakarak veda etmişti.

Takvimler 20 Ağustos 2019 tarihini gösterdiği vakit aslında serinin 2003 yılında bizlere veda etmediğini öğrenmiş olduk. 2017 yılından beri ortalıkta dolaşan çeşitli söylentilerle birlikte yeni bir Matrix sinemasının gelip gelmeyeceği bir tartışma konusu olmuştu lakin Warner Bros'un yöneticisi Toby Emmerich, bu argümanlara son noktayı koydu: Neo'yu canlandıran Keanu Reeves ve Trinity'i canlandıran Carrie-Anne Moss ile birlikte Matrix'in tekrardan hayatımıza gireceği resmen onaylandı.

Matrix 4'ün oyuncu takımında yeni bir isim: Yahya Abdul-Mateen II

Yeni sinemada efsane isimleri görecek olmamızın yanı sıra oyuncu takımında yeni ve tanıdık isimler de yer almaya başlıyor. Aquaman sinemasında Black Manta'yı canlandıran Yahya Abdul-Mateen II, Matrix 4'ün efsane oyuncu takımında yerini aldı. Oyuncu birebir vakitte Us isimli endişe sinemasında ve Black Mirror'un son döneminde da uzunluk göstermişti.

Efsane bir sinema takımı içeren ve efsane bir serinin devamını getirecek olan Matrix 4'ten beklentiler ise haliyle ziyadesiyle yüksek. Birinci Matrix sineması dünya çapında 463.517.373 dolar gelir elde etmişti. Devam sineması Matrix Reloaded 742.128.471 dolar, üçüncü sinema Matrix Revolutions ise 427.343.298 dolar kazandırmıştı. Yeni sinemanın ne vakit vizyona gireceği hakkında resmi bir duyuru yapılmadı fakat çekimlerin 2020 yılının başlarında yapılması bekleniyor.

Başa dön tuşu