MCU’nun Popüler Bir Hayran Teorisi Doğrulandı

Marvel Sinematik Evreni'nde (MCU) bir numaralı kural, Russo Kardeşlerin yaptığı bütün açıklamalara palavra gözüyle bakmaktır. Bu kardeşler, hayranların keşfettiği her şeyi doğrulayamayacakları için palavra söyleyip duruyorlar. Bunlardan biri de, yalanladıkları tanınan bir hayran teorisinin gerçek çıkması oldu.

Avengers: Endgame’i hala izlememiş olanlar varsa, içeriğimizde sinemayla ilgili spoiler var. Uzak durun!

Nedir bu spoiler? Tony Stark’ın bir kızı var, Tony’ye “I love you 3000” diyor, Tony de Pepper’a “Yanlış manaya, rekabet ettiğimizden değil fakat beni 3000 seviyor, seni 600-900 falan” diyor. Alışılmış ki çabucak duruma uyanan Marvel hayranları, MCU’daki sinemaların toplam müddetinin 2871 dakika dakika ettiğini hesapladılar. Onlara nazaran Tony’nin cümlesi, MCU’yu işaret ediyordu. Spider-Man: Far From Home sinemasının 129 dakika süreceğini argüman eden hayranlar, böylelikle 3000 dakikaya ulaşacaklarını söylüyordu.

Marvel, son sinemanın müddetini 129 dakika olarak açıkladı. Yani bu hayran teorisi, gerçek çıkmış oldu ve bir kere daha, Tony ile Morgan’dan duyduğumuz I love you 3000 cümlesine gelmiş olduk. 

Marvel sinemalarının işvereni olan Kevin Feige, Far From Home sinemasının resmi olarak Phase 3’ün sonu olduğunu açıklamıştı. Feige, bu kararın sebebi olarak Avengers: Endgame’de Tony Stark’ı kaybetmemizi göstermişti.

Tony ve Peter’in ilgisinin çok özel olduğunu belirten isim, Spider-Man’in ustasının gölgesinden çıkıp her vakit olması gereken kahraman olmasını, Phase 3’ün sonu olarak gördüğünü belirtti. 

Sizin şimdiye kadarki favori MCU sinemanız hangisiydi?

Başa dön tuşu