Netflix Türkiye’den “Nerede O Eski Bayramlar” Temalı Video

Popülerliğini artırmaya sürat kesmeden devam streaming platformu Netflix, ikinci gününü yaşadığımız Ramazan Bayramı ile ilgili ziyadesiyle manalı bir görüntü paylaştı. Paylaşılan görüntü, kısa bir müddet içerisinde on binlerce beğeni ve yorum aldı.

Ramazan ayının bitmesiyle birlikte başlayan üç günlük bayram devam ediyor. Bayram tatilinin 9 güne tamamlanmasıyla birlikte imkanı olan vatandaşlar tatil beldelerine giderken, imkanı olmayan ya da tatili aileleriyle geçirmek isteyen vatandaşlar ise akraba ziyaretlerini sürdürüyorlar. Düşünüldüğü vakit eski bayramların tadının artık olmadığını söylemek mümkün. Akraba ziyaretleri eskisine nazaran azalırken, evvelden kapı kapı dolaşarak bayram şekeri toplayan çocuklar da artık sokak ortalarında görülmüyorlar. Çocuklar bunun yerine, tablet ya da akıllı telefonlarda vakit geçiriyorlar. Hatta ülkemizde bu durumla ilgili çok yaygın olan bir de deyiş var: “Nerede o eski bayramlar!” İşte Netflix de tam bu noktaya parmak bastı.

Netflix tarafından yapılan paylaşım, herkesin özlediği o eski bayramları hatırlatarak izleyenlerin yüzlerinde hafif bir tebessüm oluşturdu. 'Babaanne, anneanne evi' dediğimiz vakit herkesin aklında beliren simgelerin ön plana çıkarıldığı videoda, kalabalık bir aile ortamının bayram günü ettiği sıcacık sohbet gösterildi. 

Ancak Netflix tarafından hazırlanan görüntünün tek gayesi bizlere eski bayramları hatırlatmak değildi. Bugün, platformun sevilen dizilerinden olan Black Mirror'un 5. döneminin izleyicileriyle buluşuyordu ve Netflix müthiş bir kombinasyon ortaya çıkarmıştı. İşte Netflix'in o paylaşımı;

()

Başa dön tuşu