Müthiş İddia: Iron Man, Black Widow Filmiyle Geri Dönecek

Hepimizin bildiği üzere yakın vakitte sinemaseverleri, bilhassa de Marvel hayranlarını üzen bir hadise gerçekleşti. Avengers: Endgame sinemasında Iron Man'in öldüğüne şahit olmuştuk. Bilhassa Iron Man hayranlarını yasa boğan bir olayla karşı karşıya kalmıştık. 

Bir müddettir Black Widow'un yeni sineması hakkında haberler ve söylentiler geliyordu. Bu söylentilerden birinde ise sinemada Iron Man'in de görüneceğiydi. Iron Man hayranlarını heyecanlandıran ve ümitlendiren bu haberin doğruluk hissesinin bir oldukça yüksek olduğu ortaya çıktı. Kısaca özetlememiz gerekirse Iron Man beyaz perdeye geri dönebilir lakin bu durum hiç de beklediğimiz biçimde olmayacak.

Iron Man yaşıyor mu?

Gösterim tarihinin de yaklaşması ile birlikte Black Widow, Marvel severler tarafından heyecanla beklenmeye başladı. Iron Man'in de sinemada oynayacağına dair argümanlar akıllara “Iron Man yaşıyor olabilir mi?” sorusunu getirdi. Ancak sinemada Iron Man'in de bulunacak olması, sinemanın Captain America: Civil War ile birebir vakit diliminde geçeceğine dair argümanları kuvvetlendiriyor. Civil War sinemasını izleyenleriniz muhtemelen hatırlayacaklardır. Sinemanın sonlarına hakikat Natasha'nın Tony Stark'a “Bunu yanlış oynadık” şeklinde bir cümlesi bulunuyordu. Civil War sinemasında silinen birçok sahnenin olduğunu ancak bunların kimi gösterimlerde çokça karşımıza çıkması da sinemanın bu silinen sahnelerle de bir kontağı olabileceği argümanlarını kuvvetlendiriyor. 

Hâlâ bir umut ışığı bekleyen arkadaşlar için üzücü bir haberimiz var. Karakterler hakikaten öldü. Her ne kadar daha sonra gelecek olan sinemalarda Iron Man'i görme talihimiz olsa bile, bu sinemaların Iron Man'in vefatından evvelki vakitlerde geçecek. Yani Black Widow sinemasında Iron Man'i tekrar görecek olsak bile bu durumun yalnızca sinemanın Civil War vakitlerinde geçmesiyle ilgili tezleri kuvvetlendiriyor.

Black Widow sinemasının ise Natasha hakkında bu vakte kadar gün yüzüne çıkmamış ayrıntılara ağırlaşacak. Hayranlarının gizemli ve cazibeli bir casus olan Natasha hakkında daha çok şey öğrenmek istediklerini biliyoruz. Bu yüzden bizler de sineması heyecanla bekliyoruz. Bilhassa de sinemanın hem Infinity War hem de Endgame hakkındaki gün yüzüne çıkmamış kısımları aydınlatacağı hakkında da söylentiler olması, Marvel hayranlarının daha da heyecanlanmasını sağlıyor.

Black Widow 1 Mayıs 2020 tarihinde gösterime girecek. Sizlerin sinema hakkındaki görüşleriniz ve varsayımlarınız neler? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Başa dön tuşu