Mutlaka izlemeniz gereken HBO yapımları

Band of Brothers
Yıl:1942- Yer:Toccoa Kampı. 101.Hava gücü ve 506.Alay gönüllülerinin işi hiç de kolay olmayacaktı.Onlar eğitildiler,ter döktüler,çalıştılar,planladılar ve herşeyi en baştan aldılar.Düşman sınırının gerisinde ve çıkartma gününde içgüdülerine,misyonlarını yerine getireceklerine inanmak zorundalardı.Kendine itimat,yanındaki silah arkadaşına itimat…O kişi paraşütçü kardeşin olduğu sürece.Steven Spielberg ve Tom Hanks, Er Ryan’ı Kurtarmak’taki ortak başaralarından sonra, 2.Dünya Savaşı askerleri hakkında anlatacak daha fazla kıssa olduğunu keşfettiler.Kardeşler Ekibi, Stephen E. Ambrose’nin kitabına dayanan heycanlı,savaşın gerçekçi destanı.

Boardwalk Empire
Yapımcılığında Mark Wahlberg ve Martin Scorsese’nin bulunduğu dzinin birinci kısımları Martin Scorsese tarafından çekildi. Scorsesenin dizi olarak birinci projelerinden olan imal sizi o denli bir alıp götürüyor ki 1920 lere güya nitekim de o periyotta çekilmiş sanıyorsunuz.

Game of Thrones
Game of Thrones George R.R. Martin’in çok satan romanından uyarlanan bir HBO dizisi.
Yazların yıllarca sürdüğü ve kışların da bir ömür geçmek bilmediği bir dünyada, Westeros hükümdarlığı kefaretini ödemekteydi. İhanet, şehvet, ayak oyunları ve doğaüstü güçler, entrikacı güney ve yabani doğu topraklarından, soğuk kuzey ve ardında karanlık diyarları zapt eden Kadim Duvara kadar Krallığın dört bir köşesini hırpalıyor idi. Hükümdarlar ve Kraliçeler, Şövalyeler ve sürgündekiler, düzenbazlar ve asiller ‘Demir Taht’ için kanlı bir gayrete tutuşurlar.

Girls
Girls 15 Nisan 2012’de Amerikan televizyon kanalı HBO’da yayınlanmaya başlamış televizyon dizisi. Lena Dunham hem dizinin yaratıcısı hem de baş rollerinden biridir. Dizide New York City’de yaşayan 20’li yaşlarda yakın arkadaşların başından geçenler anlatılmaktadır. Dizinin destek noktası, 26 yaşındaki Dunham’in hayat deneyimleri ve başından geçen bir ekip olaylardan ilham alınarak, ana karakterin değerli istikametlerini, ortaya koymaktır.[1] Lena Dunham dizinin senaristliğini ve pilot kısmının direktörlüğünü de yapmıştır. Birinci ve ikinci dönemleri 10 kısımdan oluşmaktadır.

Başa dön tuşu