Taika Waititi, 4. Thor Filmini de Yönetebilir

Marvel, Örümcek Adam: Konuttan Uzakta sineması de tamamlandıktan sonra, MCU'nun 4. Etap sinemalarına odaklanmaya başladı. Thor karakterini canlandıran Chris Hemsworth’ün de yakın vakitte Sinematik Kainatı terk etmesi beklenmiyor. Thor: Ragnarok’u hem yöneten hem de sinemadaki Korg karakterini canlandıran Taika Waititi’nin ise yeni bir Thor sineması yönetmesi bekleniyor.

Haber, Waititi’nin sineması yazmak ve yönetmek için bir muahede imzaladığını sav eden Hollywood Reporter tarafından verildi. Yapılan haberlere nazaran Waititi’nin Akira ismindeki canlı aksiyon adaptasyon filmi ise ertelendi.

Waititi, Akira projesine 2017 yılında katıldı lakin sinema o vakitten bu yana geliştirilme manasında pek tesir gösteremedi. 2018 yılının Nisan ayında Waititi, Akira sinemasını yine yapmak yerine serinin mangalarına odaklanmak istediğini söylemişti. O vakitler yapılan bir röportajda heyecanla yeni sineması bekleyen birden fazla insanın kitapları bile okumadığını ve içerik olarak kullanılabilecek 6 tane dev kitap olduğunu lisana getirmişti. Başarılı direktör Akira sinemasını o kadar seviyor ki, 13 yaşında sinemada izlediği vakit sinemanın hayatını değiştirdiğini söylüyor.

Yeni bir Thor sinemasına gelince, hangi karakterlerin sinemada yer alacağını görmek farklı olacak. Avengers: Endgame sinemasının sonunda Thor, Galaksinin Koruyucuları grubuyla birlikte uzaya yol almıştı. Korg ve Miek üzere arkadaşlarının yanı sıra Asgard’lı arkadaşlarıysa Yeni Asgard ismi verilen kasabada kalmıştı.

Galaksinin Koruyucuları Vol. 3 sinemasında Thor karakterini göreceğimiz neredeyse kesin. Bunun yanında, bu sinemada yeni bir Thor sineması için bir adım da atılabilir. Hayranlar yeni Thor sinemasında Korg, Miek ve Valkyrie karakterlerini görmeyi umuyorlar. Yeni Thor sinemasıyla ilgili şimdi bir tanıtım yapılmadığı üzere sinemanın gerçekleşip gerçekleşmeyeceği resmi olarak onaylanmadı bile.

Başa dön tuşu