Marvel Başkanına Göre Avengers: Endgame’in En Duygusal Anı

Eğer sıkı bir Marvel hayranıysanız, muhtemelen sizin için Avengers: Endgame’in en duygusal anı iki büyük mevt sahnesinden biridir, çünkü bize nazaran ve sinemada rol alan pek çok aktöre nazaran de o denli. Lakin tüm bu mükemmelliğin mimarı olan Marvel Lideri Kevin Feige, bizimle birebir fikirde değil. Doğal ki bizden farklı düşünmesini yadırgamamak lazım. Sonuçta koskoca bir kozmosun ardındaki adam ve bizden farklı hisler hissediyor olabilir.

Tony Stark’ın duygusal vedası yahut cenazesini de hayli duygusal bulan Feige; James White, Chris Hewitt ve Empire Magazine'den Ben Travis ile yaptığı konuşmasında, bir periyodun sonunu getiren sinemada onu, filmdeki her sahneden daha çok harekete geçiren bir sahneyi geride bıraktığımız günlerde açıklamıştı. Gelin, ilk olarak Feige’in o sahneyi anlattığı kelamlarına yakından bakalım.

Kevin Feige’e nazaran Avengers: Endgame’in en duygusal anı:

“Aslında bahsedeceğim sahne bir yeşil ekrandan başlayarak, aktörlerin uğraşını bahis alıyor. Bu sahne, pek çok karakterin vefatına kıyasla beni çok daha derinden etkiledi. Bir noktada onların ölmediklerini biliyorum, oyuncular ölmedi ve bunlar gerçek değil. Lakin Avengers: Endgame’de hepsinin geri dönüp savaşa katıldığı sahne benim için çok daha büyük bir mana söz ediyor. Zira yıllarca  tüm bu oyuncuları tanıttık, tüm bu karakterlerin sinemalarını yaptık. Bu, beni birkaç kere yaraladı ve epeyce derinden etkiledi.”

Pek çoğumuz için bu sahne en duysusal olanı olmayabilir, lakin ona bir noktada sahiden hak veriyoruz. Şöyle ki; onun için Endgame, 11 yıllık kapsamlı bir planlama ve epeyce sıkı bir çalışmanın sonucu. Sonuçta Feige, harika kahraman çeşidini tekrar canlandırdı, Iron Man'i bir numaralı kahramanı yapıp, dünyayı sallayan birçok olağanüstü sineması yarattı. Özcesi Feige, tüm bu sinemaları çocuğu üzere büyüttü ve emek verdi. Olağan ki en nihayetinde, tüm emeklerinin ürünlerini tek bir sahnede görmek onu hayli etkilemiş olmalı.

Filmin üstünden aylar geçmiş olmasına karşın, hafızalardaki yerini dün üzere koruyor. İzleyiciler olarak biz, daima olarak bitmeyen aksiyona ve karakterlere odaklanırken Feige, pek çok ayrıntısı ve çalışmayı, bizden farklı olarak birebir anda görebiliyor. Yıllardır seyrettiğiniz bu sinemaların bir de art planında olduğunuzu düşünsenize; karakterlerin hepsi çocuğunuz üzere ve onları vakit içinde büyütüyorsunuz. Tüm bunları düşününce Kevin  Feige'nin tercihi, kulağa pek de garip gelmemeye hatta mantıklı gelmeye başlıyor, çünkü 11 yıllık emeği bir ortada görmek duygulandırıcı olmalı.

Iron-Man’in mevti yahut Kaptan Amerika’nın baht tercihi, sinemanın nitekim pek çok duygusal sahnesi var. Pekala sizin için Endgame’in en duygusal sahnesi hangisiydi? Bu husustaki görüşlerinizi yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

Başa dön tuşu