Netflix, Gelecek Yapımları Tanıtan Bir Özellik Yayınladı

Son yılların en tanınan çevrimiçi dizi ve sinema platformu Netflix, son devirlerde yaşananlar ve alınan kararlarıyla gündemden düşmüyor. Hatırlanacağı üzere Netflix'in bundan sonra dizileri tek bir seferde değil, haftalık olarak yayınlayacağı ortaya çıkmış, bu durum Netflix kullanıcıları tarafından da gündeme taşınmış ve bunun sonucunda da Netflix, hususla ilgili bir açıklama yaparak yeni uygulamanın genele yayılan bir durum olmadığını, yalnızca birkaç istisnanın bu uygulamaya dahil edildiğini açıklamıştı.

Şimdiyse Netflix'in internet sitesine yeni bir sekme eklendi. Eklenen bu sekme “Latest” (Son Eklenenler) olarak geçiyor ve bu sekme altında kullanıcılar, ilerleyen günlerde Netflix tarafından yayınlanacak olan içeriklerin bir ön izlemesine erişebiliyorlar.

Netflix'in kullanıcılarına sunduğu bu yeni özellik, yalnızca kolay bir sekmeden ibaret değil. Netflix'in yeni özelliği, ilerleyen periyotlarda yayınlanacak içerikleri yakınlık mühletine nazaran de 3 farklı kategoriye ayırıyor. Bu kategoriler; “Bu hafta yeni”, “Bu hafta gelecek” ve “Önümüzdeki hafta gelecek” olarak isimlendiriliyor.

Netflix'in bu yeni özelliğinin tahminen de en dikkat cazibeli yanıysa kullanıcılar için eklenenmhatırlatma seçeneği olması. Böylece kullanıcılar, Netflix'in yeni sekmesi altında gördükleri içerikler için hatırlatıcı ekleyebilecekler ve bu sayede de Netflix, içeriğin yayınlandığını kullanıcılara bildirecek.

Platforma getirilen bu yeni özellik şu an için yalnızca kısıtlı bir kullanıcı kitlesinin hizmetine sunulmuş durumda lakin ilerleyen devirlerde Netflix'in yeni özelliği, tüm kullanıcıların hizmetine sunulacak.

Başa dön tuşu