Netflix, The Witcher Yayın Tarihi Dedikodularını Bitirdi

The Witcher, bir kitap serisi olarak başladığı seyahatine dünya çapında ses getiren bir bilgisayar oyunu olarak devam etti. Tıpkı Game of Thrones üzere diziye çekilmeden evvel de büyük bir hayran kitlesine sahip olan The Witcher’ın ekranların fırtınalar yaratan epik öyküsü olma potansiyeli var. 

Netflix geçtiğimiz aylarda dizi ile ilgili pek çok bilgi paylaşmış olsa da dizinin vizyon tarihi bu bilgiler ortasında yer almamıştı. Geçtiğimiz yıldan bu yana dizinin 2019’da çıkacağını bilmemize karşın elimizde kesin bir tarih yoktu. Bu da söylentiler çıkmasına neden oluyordu.

Daha önce, Netflix'te uygulayıcı üretimciler ortasında yer aldığını tez eden Giovanni Eugene Altamarquez, çıkış tarihini 1 Kasım olarak açıklamıştı fakat Netflix bu iddiayı yalanladı. Ayrıyeten Altamarquez’in seride misyon almadığı sav edildi. 

Netflix, Reddit’te de kendine yer bulan haberlerle ilgili bir açıklama yaptı. Bu açıklamaya nazaran Altamarquez bir Netflix çalışanı değil. Yazılan makalelerin ne kadar yayıldığını göz önüne aldıklarını söyleyen Netflix makaleyi kaldırmakla uğraşmayacağını, Pandora’nın Kutusu’nun bir kez açıldığını belirtti. Ayrıyeten Altamarquez’in Twitter hesabı da daha sonra kapatıldı. 

Öte yandan Kasım ayı, ister palavra ister gerçek olsun, epey mantıklı bir alternatif. Kasım ortası Disney+ servisi hayata geçecek. Netflix, The Witcher’ın yaratacağı heyecan ile dikkatleri tekrar kendi üzerinde toplamayı deneyecek. 

Game of Thrones’un tahtına aday olan tek üretim ise The Witcher değil. Amazon’un Carnival Row isimli imali yayında ve bir Yüzüklerin Efendisi serisi de geliyor. HBO da bir Game of Thrones yan dizisi ve His Dark Materials ile GoT’ta yakaladığı başarıyı devam ettirmeyi istiyor. 

Başa dön tuşu