En Düzgün Angelina Jolie filmleri!

Angelina Jolie, Amerikalı oyuncu, sinema imalcisi ve hayırsever. Üç Altın Küre, iki Sinema Oyuncuları Derneği Ödülü ve bir de Oscar sahibidir. Hayırsever çalışmalarıyla da tanınan Jolie, pek çok defa dünyanın en cazibeli insanları listelerinde yer aldı.

Bu içeriğimizde Angelina Jolie‘nin en düzgün sinemalarını sizler için bir ortaya getirdik.

İşte en âlâ Angelina Jolie sinemaları;

1- Kemik Koleksiyoncusu (The Bone Collector)

(IMDb 8/10)

Kemik Koleksiyoncusu, baş rollerinde Denzel Washington ve Angelina Jolie’nin oynadığı polisiye tansiyon çeşidi sinemadır. 1999 yapımı sinema asıl olarak Jeffery Deaver’in aynı isimli kitabından uyarlanmıştır.

Bir seri katilin ipuçlarıyla beslediği cinayetlerine odaklanan Lincoln Rhyme (Denzel Washington) geçirdiği bir kaza sonucu hareket edemez hale gelir ve bu cinayetleri çözebilmesi için yardıma gereksinimi vardır. Amelia Donaghy (Angelina Jolie), başarılı bir polis memuru olarak dikkatleri üzerine toplamıştır ve bu değerli vazife için Lincoln Rhyme’e yardımcı olacaktır. Bu ikili, seri katilin ipuçlarını birlikte değerlendirip katili yakalamayı hedeflemektedirler.

2- Sahtekar (Changeling)

(IMDb 7,7/10)

Sahtekâr 2008 imali sinema.Angelina Jolie’nin başrolde olduğu filmde John Malkovich, Geoff Pierson, Jeffrey Donovan, Jason Butler Harner, Colm Feore, Amy Ryan ve Michael Kelly’de rol almaktadır. 15 Ekim 2007’de çekimleri başlayan sinema Aralık 2007’de tamamlanmıştır. Ülkesi ABD’de 7 Kasım 2008’de gösterime girecek olan sinema Mayıs 2008’de 2008 Cannes Sinema Şenliği’nde gösterildi. Changeling, ingilizcede küçükken değiştirilen bebek, çocuk anlamına gelmektedir. Türkiye’de Sahtekâr ismiyle vizyona girmiştir.

3- Aklım Karıştı (Girl, Interrupted)

(IMDb 7,3/10)

Aklım Karıştı, başrollerini Winona Ryder ve Angelina Jolie’nin paylaştığı, bir gencin 18 ay boyunca akıl hastanesinde kalışını anlatan 1999 üretimi sinema. Türkiye’de fragmanları yayınlanmış lakin gösterime girmemiştir.

Başa dön tuşu