Netflix Türkiye için içerik sayısını arttırma kararı aldı

Tüm dünyada olduğu üzere ülkemizde de epey geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olan Netflix, önümüzdeki günlerde yeni içeriklerle izleyicilerinin karşısına çıkacak.

Son iki, üç yılda ülkemize ilişkin orjinal içerikler de yayınlamaya başlayan Netflix, 2020’de bu üretimlerin sayısını arttıracak.

Netflix Türkiye tarafından yapılan açıklamaya nazaran önümüzdeki periyotta 6 yeni içerik izleyicilerin karşısına çıkacak.

Bu içeriklerin isimleri, oyuncu takımı ve konusu ise şu biçimde.

Şimdiki Aklım Olsaydı

Ay Üretim tarafından üretilen, yaratıcılığını Ece Yörenç‘in yaptığı, direktörlüğünü Umut Aral ile birlikte Çağan Irmak’ın üstlendiği dizinin oyuncu takımında Özge Özpirinçci (Reyhan), Birkan Sokullu (Nadir), Burak Yamantürk (Cihan), Elifcan Ongurlar (Ayşe), Ahmet Rıfat Şungar (Cem), Ümit Erlim (Ateş), Feyyaz Yiğit (Hızır), Mustafa Avkıran (Sattas), Filiz Taçbaş (Nihal) ve Selçuk Borak (Fahrettin) yer alıyor.

Reyhan, Ender ile olan 10 yıllık evliliği içinde kaybolmuş mutsuz bir bayandır. Evliliğinden, sünnetinden beri tanıdığı kocasından, patlak bir prezervatif sonucu gebe kaldığı 9 yaşındaki ikizlerinden, yaşadığı hayattan en çok da kendinden yorulup üzücü halde sıkıldığı günün gecesinde, yani 27 Temmuz 2018 saat 20.13’de yüzyılın hatta 500 yılın en güçlü kanlı ay tutulması gerçekleşir ve Reyhan bir mucize yapıtı on yıl öncesine, hayatının dönüm noktası olan o geceye, yani Nadir’in evlenme teklif ettiği o “büyük an”a hem de şimdiki aklıyla geri döner.

Fatma

Fatma (35) sıradan bir temizlikçidir. Kocası Zafer mahpustan çıktıktan bir müddet sonra ortadan kaybolur. Zafer’i aramaya koyulan Fatma ise bu sırada beklenmedik bir cinayet işler. Zafer’in karanlık kontaklarının bu cinayeti öğrenmesiyle, Fatma’nın hayatta kalmak için öldürmeye devam etmekten diğer dermanı kalmaz. Bu durum, Fatma için bugüne kadar yaşadığı her şeyin intikamını alabileceği bir ritüel haline gelir.

Fatma artık bir yandan koca dünyaya sığdıramadığı suçsuz oğlunun öcünü almak isteyen bir anne, başka yandan işlediği her cinayette kimsenin kendisinden şüphelenmediği bir “temizlikçi kadın” olarak hayata devam eder ve kocasını aramaya başlar. Başak Abacıgil tarafından hayata geçirilen Fatma, yeni ve genç yetenek Özgür Önürme tarafından kaleme alındı.

Sıcak Kafa

Dil ve konuşma yoluyla, zihinden zihine bulaşan bir mecnunluk salgınının alt üst ettiği dünyada, gizemli bir halde bu hastalıktan etkilenmeyen tek kişi, eski bir dilbilimci olan Murat Siyavuş’tur. Acımasızlığıyla ünlü Salgınla Çaba Kurumu tarafından arandığını öğrenen Murat, saklandığı kurtarılmış bölgeden kaçmak ve yangınlar içindeki İstanbul’un gizemli dehlizlerinde hastalığın ona mirası olan “sıcak kafa”sının sırrının peşine düşmek zorunda kalır.

Yarına Tek Bilet

Türkiye’den çıkan birinci Netflix orjinal sineması olan Yarına Tek Bilet’in başrollerini başarılı oyuncular Dilan Çiçek Deniz ve Metin Akdülger paylaşıyor. Yapımcılığını OG Medya ve PTOT Sinema’nın ortaklaşa üstlendiği sinemanın direktör koltuğunda ise son devrin yaratıcı isimlerinden Ozan Açıktan oturuyor.

Film, Ankara’dan İzmir‘e yanlışsız bir seyahat sırasında birbirine rastlayan iki yabancının (Metin Akdülger ve Dilan Çiçek Deniz) romantik kıssasını bahis alıyor. İkilinin sürtüşmeyle başlayan münasebeti, birbirlerini tanıdıkça aslında geçmişe bir sünger çekmek istediklerini fark etmeleri ve kendi gerçekleri ile yüzleşmeye başlamalarıyla farklı bir yola evrilir.

Yarına Tek Bilet tüm dünyayla birebir anda 19 Haziran 2020’de Netflix’te yayına girecek.

Exatlon Challenge

Acun Medya’nın format sahibi olduğu ve yayınlanmaya başladığı 2017 yılından beri dünya genelinde 58 milyon izleyiciye ulaşarak spor ve reality’yi bir ortada sunan Exatlon, yesyeni versiyonuyla izleyicisiyle buluşuyor: Exatlon Challenge. Yeni format, Türkiye’nin en tanınan influencer’larını Exatlon’un hayli çekişmeli bir o kadar da eğlenceli dünyasına davet ediyor.

Orkun Işıtmak’ın sunduğu ve Oğuzhan Uğur’un Exatlon Face-Off kısımlarıyla yer aldığı, Türkiye’de 3 Temmuz’da yayına girecek olan fenomen müsabaka Exatlon Challenge, hem en başarılı hem de en hamasetli influencer’ını arıyor.

Atiye 3. Sezon

Netflix birinci dönemde gösterdiği muvaffakiyetin akabinde, ikinci dönemi 2020 yılı Eylül ayında yayına girecek olan Atiye’nin üçüncü ve final dönemi için onay aldığını duyurdu. 3. dönem çekimlerinin önümüzdeki aylarda başlaması planlanıyor.

Yukarıdaki belirtilen yeni orjinal projelerin yanı sıra, gişede büyük başarılara imza atmış Yedinci Koğuştaki Mucize, Biz Böyleyiz ve Eltilerin Savaşı sinemalarının de beyaz perdenin çabucak akabinde Netflix izleyicisiyle buluşacağının muştusu de verildi.

Başa dön tuşu