Netflix’e eklenecek en yeni yapımlar (1 – 6 Mart)

1997 yılında Reed Hastings ve yazılım yöneticisi Marc Randolph, İnternet üzerinden sinema kiralama hizmeti sunmak için birlikte Netflix’i kurdular. 1998 yılında Netflix birinci DVD kiralama ve satış sitesi netflix.com’u kullanıma sundu. Şirket 1999 yılında düşük tek bir aylık fiyatla sınırsız DVD kiralama imkanı sağlayan bir abonelik hizmeti başlattı.

2000 yılında Netflix, şahsileştirilmiş sinema teklifleri sistemini kullanmaya başladı. Bu sistem, Netflix üyelerinin puanlamalarını kullanıyordu. 2002 yılında şirket birinci sefer halka açıldı. 2005 yılında Netflix üyelerinin sayısı 4,2 milyona yükseldi.

2007 yılında Netflix, üyelerin televizyon dizilerini ve sinemalarını anında ferdî bilgisayarlarında izlemelerini sağlayan yayın özelliğini kullanıma sundu.

2008 ve 2009 yıllarında şirket oyun konsolları, Blu-ray disk çalarlar ve TV alıcı kutularında yayın yapmak için tüketici elektroniği şirketleriyle iştirak kurdu.

2010 yılında izlenme oranı ve kullanıcı sayısını artırmak isteyen Netflix; Apple iPad, iPhone ve iPod Touch, Nintendo Wii ve internet kontaklı öteki aygıtlarda kullanıma sunuldu.

2012yılında birinci Primetime Emmy Mühendislik Ödülü’nü kazanan Netflix; Birleşik Krallık, İrlanda ve Kuzey Ülkeleri dahil olmak üzere Avrupa’da kullanıma sunuldu. 2014 yılında Netflix Avrupa’da Avusturya, Belçika, Fransa, Almanya, Lüksemburg ve İsviçre’de faaliyete geçti ve tüm dünyada 50 milyon üyeye ulaşmayı başardı.

2016 yılında Netflix 130 ülkede faaliyete geçerek küresel cümbüş hizmetini dünya genelinde toplam 190 ülkeye sunmaya başladı ve tüm dünyada büyük ilgi gören ve mükafatlar kazanan bir fenomen haline gelen Stranger Things’i yayınladı.

2017 yılında 100 milyon üyeye ulaşan Netflix, Beyaz Kasklılar ile En Yeterli Kısa Belgesel Kısmında birinci Oscar’ını kazandı. 2018 yılında şirket, İkarus ile En Güzel Belgesel Sinema Oscar’ını kazanmayı başarırken birebir yıl Primetime ve Yaratıcı Emmy Ödüllerinde 112 adaylıkla en çok aday gösterilen yayıncı oldu.

Şuanda dünya genelinde en çok üyeye sahip sinema, dizi ve belgesel alanlarında yayıncı platformların ortasında birinci sırada yer alan Netflix bilhassa yayınladığı orjinal içerikler ile kullanıcıların kısa müddette beğenisini kazanmayı başardı.

Her ay birbirinden hoş içerikleri kullanıcılarına sunan Netflix’in Mart ayının birinci haftasında yayınlayacağı içerikler;

Mask – 1 Mart

Rush – 1 Mart

Rush Hour – 1 Mart

Başa dön tuşu