Netflix’e Jurassic World Animasyon Dizisi Geliyor

Jurassic Park serisi, dinozorları bir anda çok daha tanınan hale getiren sinemalardan oluşuyordu. Daha sonra seriye yeni sinemalar de eklendi. Bilhassa çocuklar ve gençler, dinozorlara gerçek manada hayran kaldılar.

Dreamworks, Jurassic World: Camp Cretaceous isimli bir animasyon projesi üzerinde çalışıyor. Bu proje, yakın vakitte firmadan yapılan açıklamaya nazaran Netflix ekranlarında yayınlanacak. Dizinin uygulamacı üretimcileri Steven Spielberg, Frank Marshall, Colin Trevorrow, Scott Kreamer ve Lane Lueras olacak.

2015 yılındaki Jurassic World sinemasıyla birebir periyotta geçecek olan seride, dinozorlar ortalığı yakıp yıkmaya başladığında kampta mahsur kalan 6 çocuğun kıssasını izleyeceğiz. Bu usul kıssalarda alışılageldiği üzere, karakterlerimiz hayatta kalmak için yabancılardan oluşan bir aileye dönüşmek zorundalar.

Serinin yapımcılarından Scott Kreamer, daha evvel Pinky Malinky ve Kung Fu Panda’da, LaneLueras ise The Paws of Destiny’de misyon almıştı. Steven Spielberg ise Jurassic Park efsanesini yaratan isim olarak biliniyor.

Seri, 2020 yılında vizyona girecek.

Başa dön tuşu