Netflix’in Kuklalı Dizisi Dark Crystal’den Yeni Fragman

1982 yapımı Dark Crystal’de kuklalar, pratik görsel efektler ve harika seslendirme yapan sanatkarlar bir ortaya gelerek epey başarılı bir sinema ortaya çıkarmıştı. Thra isimli hayali diyarda Gelflingler ve Podlingler’in yaşadıkları anlatılan bu sinemada, son kalan Gelfling olan ana karakterimiz Jen, doğruluk kristalini tamir etmek için bir maceraya çıkmıştı.

Fragmanda, bir fantastik macera üretiminden bekleyeceğiniz her şey var. Geleceğe dair kehanetler, makus kalpli robotumsu makineler, topraklarını tehdit eden berbatlığa karşı bir ortaya gelen kahramanlar, ne ararsanız fragmanda bulabiliyorsunuz. Bu üretimde, makus kalpli imparatora karşı üç Gelfling’in isyanı başlatma süreci anlatılacak.

Dizinin imali için önemli bir emek harcandığı, daha fragmanda kendisini belirli ediyor. Kuklaların, setlerin, pratik görsel efektler için kullanılan ekipmanların epeyce başarılı kullanıldığı göze çarpıyor.

Dark Crystal: Age of Resistance Dizisinde Kimler Var?

Dizinin seslendirme takımı hayli değerli isimlerden oluşuyor. Louis Leterrier'in direktör koltuğunda oturduğu dizinin imalcileri Jeffrey Addiss ve Will Matthews oldu. Seslendirme takımında ise Awkwafina, Caitriona Balfe, Helena Bonham Carter, Charlie Condou, Harris Dickinson, Alice Dinnean, Natalie Dormer, Taron Egerton, Mark Hamill ve Lena Headey üzere kıymetli isimler bulunuyor. 

Netflix, The Dark Crystal: Age of Resistance’ı 30 Ağustos’ta vizyona sokacak.

Başa dön tuşu