Pek çok filmin çekimi durduruldu! Vizyon tarihleri ertelendi!

Koronavirüs salgını tüm dünyayı tesiri altına almaya devam ediyor. Çin’de patlak veren salgın yalnızca 3.5 ay içerisinde dünyanın büyük bir kısmında hayatın durmasına neden oldu. Ne yazık ki hayatın durma noktasına geldiği ülkeler ortasında Türkiye de yer alıyor. Yeniden de Avrupa ve Amerika’daki durumla kıyaslayınca Türkiye’nin çok daha uygun bir noktada olduğunu söyleyebiliriz.

Pek çok sinemanın çekimi durduruldu! Vizyon tarihleri ertelendi!

Salgının en çok etkilediği kesimlerden birisi de sinema oldu. Salonların büsbütün boşaldığı şu günlerde pek çok sinemanın çekimlerine orta verilirken, yakın devirde vizyona girmesi planlanan üretimler da ileri bir tarihe ertelendi.

Kısa müddet evvel vizyona giren ve salgın nedeniyle boş salonlara gösterilen üretimler ise soluğu dijital platformlarda aldı.

Son verilen bilgilere nazaran Black Widow ve Wonder Woman 1984 sinemalarının vizyon tarihi ertelendi. İki üretimin da vizyon tarihi şimdilik belgisiz.

Öte yandan The Batman ve Fantastik Canavarlar 3’ün üretim süreci de durduruldu. Bu sinemaların üretim sürecinin tekrardan ne vakit start alacağı şimdilik netleşmiş değil.

Görünen o ki bu salgın yüzünden 2020’nin geri kalanında yeni bir sinemanın vizyona girmeme ihtimali de bulunuyor. Elbette yeniden de bekleyip göreceğiz.

Başa dön tuşu