Netflix’in Sosyal Medyayı İrdeleyeceği Yapımı: Clickbait

Netflix’in toplumsal medyayı ağır topa tuttuğu üretimleri yalnızca Black Mirror ile kısıtlı kalmayacak. Firma artık Clickbait isimli bir proje üzerinde çalışıyor. Üretim sadece toplumsal medyanın tehlikelerine değil, kişinin gerçek haliyle çevrimiçi kişiliği ortasında gitgide açılan uçuruma da odaklanacak.

Yapımın oyuncu takımı, ne vakit gösterime gireceği üzere ayrıntılar şimdi açıklanmamış olsa da beklentilerimizi canlı tutmayı başaran kimi isimler projede yer alıyor. Üretimci koltuğunda Harry Potter ve Evvel Upon a Time in Hollywood sinemalarının imalcisi David Heyman yer alırken seriyi yazmaktan ve yönetmekten Tony Ayres ve Christian White sorumlu. 

Son yıllarda daima olarak bir toplumsal medya eleştirisi, toplumsal medya temalı üretim üretimi göze çarpıyor. Bu nedenle husus şu anda çok da özgün ya da ilgi cazip değil. Yeniden de Ayres bu projenin global olarak insanlara erişeceğini ve tesirli olacağını söylüyor. Serinin içeriği hakkında daha ayrıntılı bilgi edinmek için çalışmaların ilerlemesini beklemek gerekiyor.

Başa dön tuşu