Büyük Lebowski Spin-Off’u Jesus Rolls’tan İlk Fragman Geldi

Ethan ve Joel Coen kardeşlerin kült haline gelmiş sineması The Big Lebowski (Büyük Lebowski) hayranlarını sevindirecek bir haber ortaya çıktı. Büyük Lebowski’nin devamı niteliğinde sayılabilecek yeni imal Jesus Rolls’tan birinci fragman geldi. Birinci sinemadan tanıdığımız The Dude ve Walter karakterleri bu sinemada yer almayacak olsa da sinemanın kıssası sevdiğimiz karakterlerden birinin üzerine odaklanıyor: Jesus Quintana.

Jesus Quintana, Büyük Lebowski sinemasında karşımıza çıkan değerli karakterlerden biriydi. Birinci sinemada karakteri canlandıran John Turturro, ikinci sinemada de karakteri canlandırmakla kalmamış, tıpkı vakitte sinemanın direktör koltuğuna oturmuş. Jesus’un yaşadığı olaylara odaklanacağımız sinema birebir vakitte tekrar John Turturro tarafından yazılmış.

Şu anda sırf İtalya ve ABD’deki sinemalarda gösterime gireceği tarihi açıklanan sinemanın ülkemizde ne vakit izlenilebileceği bilinmiyor. Ayrıyeten sinema 17 Ekim 2019’da İtalya’da gösterime girerken ABD’de 2020 yılında gösterime girecek. Bu nedenle sinemadan yayınlanan birinci fragman İtalyanca seslendirmeye sahip. Tekrar de sinemanın çekiciliğinden kendinizi alamıyorsunuz. Sinemanın birinci fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

2016’da çekimi tamamlanan Jesus Rolls’un oyuncu takımında John Turturro dışında Bobby Cannavale, Audrey Tautou, John Hamm, Christopher Walken ve Susan Sarandon üzere ünlü isimler de bulunuyor. Büyük Lebowski’nin devam sinemasında Coen kardeşlerin ismi geçmiyor. Turtorra’nın mevzu hakkında verdiği röportaj ise şu formda:

Onlar benim arkadaşlarım, yakın arkadaşlarım. Bu karakteri daha çok keşfetmek istediğimi söylediğimde benden takviyelerini esirgemediler. Şayet birisine bir şey gösterecek olursam, göstereceğim birinci kişi onlar olur.”

Başa dön tuşu