Netflix’ten 12 Saatlik Stranger Things Videosu

Dünyanın en tanınan çevrimiçi dizi ve sinema platformu Netflix'in kimi içerikleri dünya genelinde geniş yankı uyandırdı. Bu üretimlerden bir tanesi de Stranger Things oldu.

Stranger Things'in üçüncü dönemi geçtiğimiz haftalarda yayınlandı ve dizinin sevenleri, yeni kısımları bir solukta izlediler. Diziyi unutmak elbette mümkün değildi fakat Netflix, dizinin üçüncü döneminin hafızalara kazınan bir kısmını yine yayınladı.

  • Not: Dizinin üçüncü dönemini izlemeyenler için bu kısımdan sonrası spoiler içerebilir. Bu yüzden artık bahsedeceğimiz başlık atlanarak bir sonraki kısma geçilebilir.

Stranger Things'in üçüncü döneminde neler yaşandı?

Stranger Things'in üçüncü sezonunda sorunların çözüldüğü düşünülmüştü. Lakin dizideki birtakım sahneler aslında her şeyin olağan olmadığını gözler önüne seriyordu. Diziyi izleyenler hatırlayacaktır; Will, dizi boyunca ensesinde o yaratıkları hissetmişti. Will'in annesi Joyce ve kasabanın şerifi Jim Hopper'sa o bâtın çalışmaların yürütüldüğü merkezin hala faal olarak kullanıldığını ve bunun belediye lideri tarafından da bilindiğini çözmüşlerdi. 

Neler olduğunu anlamak isteyen Will ve Hopper, merkeze gittiklerindeyse bir Rus bilim insanı olan Dr. Alexei'yi kaçırmışlardı ve onun verdiği bilgiler sayesinde bilinmeyen çalışmaların yürütüldüğü merkez kullanılamaz hale gelmişti. Bu anlar yaşanırken herkes Hopper'ın öldüğünü düşünüyordu. Lakin dizinin sonunda gösterilen küçük bir sahne, Hopper'ın ölmediğini düşündürmüştü. Elbette Hopper'ın ölüp ölmediği fakat dördüncü dönemde ortaya çıkacak.

Dizinin üçüncü dönemine damga vuran isim Rus bilim insanıydı. Dr. Alexie, hem komik halleri hem de dizideki değeriyle kendine hayran bırakmıştı. Bu durumun farkında olan Netflix, Alexie'nin hafızalara kazınan bir sahnesinin 11 saat 55 dakikalık versiyonunu oluşturdu. 

Netflix'in oluşturduğu bu görüntü, Alexie'nin Slurpee isimli donmuş, gazlı bir içeceği içtiği sahneden oluşuyor. Yayınlanan görüntüde yalnızca bu sahne ve ufak bir fon müziğinden öbür bir şey bulunmuyor. 

Dr. Alexie'nin hem güldüren hem de hudutları zorlayan bu sahnesini çabucak aşağıda bulunan ilişkiden izleyebilirsiniz.

Başa dön tuşu