Nikola Tesla ve Edison Konulu ‘The Current War’ Fragmanı

Nicola Tesla’ya dair çabucak hemen her türlü hikaye merak edilir. Hakikaten bugüne kadar kendisini sinema perdesinde net bir halde görmemiştik. Tesla’ya hayat veren en argümanlı isim, 2006’daki The Prestige sinemasındaki oyunculuğuyla David Bowie olmuştu. 

Tesla’nın ismini duyuran olaylar ise Thomas Edison ile yaşadıklarıydı. Bir teşebbüsçü olan Edison, elektriğin yaygın biçimde kullanılmasını sağlayan eserler için patent avcısı üzereydi. Başlarda onun yolunu açan varlıklı yatırımcı George Westinghouse, bir mühlet sonra Edison ile amansız bir savaşa girecekti. Nikola Tesla ise alternatif akıma dair bulgularıyla her iki devin savaşını “Problemler, aptallar içindir” diyerek çürütecekti. 

Nihayet, bu hikayeyi izleyebileceğimiz sağlam bir sinema var. The Current War’ın ikinci fragmanını aşağıdan izleyebilirisiniz:

Filmde Thomas Edison’a Benedict Cumberbatch, Nikola Tesla’ya Nicholas Hoult, George Wastinghouse’a Michael Shannon, J. P. Morgan’a Matthew Macfadyen, Samuel Insull’a da Tom Holland hayat verecek.  

Bu varlıklı takımın oyunculuklarıyla, destansi hikayeyi daha dramatik bir halde izleyebileceğiz. The Current War, Türkiye’de 4 Ekim 2019 tarihinde sinema salonlarında olacak. 

Ayrıca, The Current War’ın geçtiğimiz yıl yayımlanan fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz:

Başa dön tuşu