Quentin Tarantino ve Jerrod Carmichel’den Django/Zorro Filmi

Jamie Foxx’un oynadığı kelle avcısı Django, beyazperdede karşımıza çıktığından bu yana değerli bir hayran kitlesi edindi ve şu anda yoluna çizgi romanlarla devam ediyor. Bu çizgi romanlardan biri sinemaya uyarlanacak.

Tarantino’nun müellif Matt Wagner ile birlikte yazdığı Django/Zorro çizgi romanı 2015 yılında piyasaya çıkmıştı. Çizgi roman, Tarantino’nun sinemasından birkaç yıl sonrasında geçiyordu. Django, batı eyaletlerinde kelle avcılığı yaparken yolu Diego de la Vega, nam-ı öbür Zorro ile kesişmişti. De la Vega’nın “koruması” rolünü üstlenen Django, bölgede başlayan yeni bir kölelik hareketini fark etmişti. Zorro ile birlikte hayli kan dökerek adaleti sağlamışlardı.

Carmichel daha evvel kendi NBC sitcom dizisi The Carmichel Show’u yaratmıştı. Hulu dizisi Ramy’nin uygulamacı imalcisi olan Carmichel’in senaryoyu Tarantino ile birlikte mi yazacağı yoksa yalnızca danışmanlık mı vereceği bilinmiyor.

Şu anda çalışmaları devam eden Evvel Upon a Time in Hollywood, Tarantino’nun 9. Sineması olacak. Tarantino, muhtemelen son sinemasını daha farklı bir imale harcayacak.

Film hakkında şu anda öbür hiçbir bilgi yok. Çekimlerin ya da çalışmaların yakın vakitte başlaması beklenmiyor.

Başa dön tuşu