Thor: Love and Thunder Hakkında 6 İlginç Fan Teorisi

Marvel hayranları, bu yılki Comic-Con’da Thor’un “Thor: Love and Thunder” isimli dördüncü bir solo sineması çekileceğini duyduklarında heyecanlanmışlardı. Thor: Ragnarok’un müellifi Taika Waititi’nin yazdığı ve yönettiği Love and Thunder, Jane Foster (Natalie Portman) ve Valkyrie’nin Yeni Asgard’ın idaresini ele almasını işleyecek.

Hayranlar, bu sinemadan Chris Hemsworth’u da eksik tutmak istemiyor olacaklar ki ortaya aktörün sinemada nasıl bulunabileceğine dair teoriler attılar. Biz de karşınıza ortalarından en değişik olanları getirdik. İşte Chris Hemsworth’un Thor: Love and Thunder’da alacağı role dair 6 hayran teorisi.

6. Thor, Jane’i Mjolnir’i kullanma konusunda eğitecek:

Avengers: Endgame’de Captain America Mjolnir’i kaldırdığı vakit, onu nasıl kullanacağını pek düzgün biliyordu. Mjolnir ile Thanos’u neredeyse yeniyordu lakin işler Jane Foster için bu türlü değil. Kendisinin Mjolnir için Thor’dan özel ders alması mümkün olabilir.

5. Thor, Jane ile tekrardan sevgili olacak:

Jane ile Thor’u, serinin ikinci sinemasından beri bir ortada görmemiştik. Ayrılıkları da Ragnarok’ta resmen onaylanmış oldu fakat sinemanın isminde “Love” geçtiğinden bu ikiliyi tekrardan romantik bir alaka içerisinde görmemiz mümkün olabilir.

4. Thor, Jane’i yeni bir silah yapması için Eitri’ye götürecek:

Jane Foster yeni Thor olacaksa ve Mjolnir’i kullanmayacaksa en az Mjolnir yahut Stormbreaker ile eş kıymet bir silaha muhtaçlığı olacak. Bu sebeple de Thor, onu Avengers: Infinity War’da gördüğümüz dev cüce Eitri’ye götürebilir.

3. Thor, artık Mjolnir’e layık olmayacak:

Avengers: Endgame’de Thor, geçmişe giderek kendisinin geçmişteki hâlinden Mjolnir’i bir nevi çalmıştı. Sinemada Captain America Mjolnir’i kaldırdığında Thor, “Biliyordum!” diye bağırmıştı. Bu yeni Thor sinemasında karakter, Jane Foster’ın Mjolnir’in yeni sahibi olabilmesi için ondan büsbütün vazgeçebilir.

2. Thor, sinemanın mizahi tarafını üstlenecek:

Bildiğiniz üzere Endgame’de Thor, The Big Lebowsky’e benzetilerek neredeyse büsbütün mizahi bir karaktere büründürülmüştü. Chris Hemsworth’un da asil Thor karakterinden uygunca sıkıldığını belirttiği bir açıklaması bulunuyor. Bu sinemada Thor, tek tük sahnelerde birkaç replikle birlikte espriler yapması için bulundurulabilir.

1. Thor, üstün kahramanlıktan emekli olacak:

Tony Stark ve Natasha Romanoff’un meyyit olması, Captain America’nın misyonu Falcon’a devretmesi ve Cliff Barton’un Kate Bishop’ı yeni Hawkeye olması için eğitecek olmasıyla birlikte Thor’u da artık emekli olurken görebiliriz. Karakterin yerini Jane Foster’ın alması ile birlikte kendisinin artık Galaksinin Koruyucuları ile eğlenceli maceralara atılması muhtemel bir durum.

Başa dön tuşu