Scarlett Johansson, Black Widow Filminin Çekimlerine Başladı

Marvel Sinematik Evreni’nin birinci bayan kahramanı olan Black Widow’un bir solo sinemasının çekileceği çok uzun mühlet konuşulmuştu. Iron Man 2’de karşımıza çıktığından beri MCU’da değerli yer tutan karakterin sineması için çekimlere başlandı.

Black Widow/Natasha Romanoff karakterini canlandıran Scarlett Johansson, Norveç’te bulunan Orsta’da görüntülendi. Özel jet ile bölgeye gelen ve VIP araçla alınan bir karakterin olduğu kareler basına yansıdı. Bu sahnede yer alan figürün ünlü oyuncuya benzerliği dikkat çekti.

Set fotoğraflarında ayrıyeten Blue Bayouy için işaretler de yer alıyor. Blue Bayou, Johansson’un yapımcılığını üstleneceği projenin çalışma ismi olarak belirlenmişti.

Norveç’in mahallî gazetelerinden Sunnmorsposten, Black Widow sinemasının bölgede çekileceğini doğrulamıştı. Sinemanın haziran ayında çekimlerinin başlaması bekleniyordu. Çekimlerin büyük kısmının ise Birleşik Krallık’ta bulunan Pinewood Studios yerleşkesinde yapılacağı söyleniyor.

Film hakkında çok fazla bir bilgi yok. Kimi kaynaklara nazaran sinema 2000’li yılların başında geçecek, kimi kaynaklara nazaran ise Captain America: Civil War’dan çabucak sonrasında yaşananları husus alacak. Sinemanın geçeceği devir bilinmese geçmişte geçeceği kesin, çünkü Black Widow’a Avengers: Endgame sinemasında veda etmiştik. Avengers: Endgame muharrirleri, karakteri o sinemada öldürmeye karar verdiklerinde Black Widow sinemasının geleceğinin farkında olmadıklarını söylüyorlar. Stüdyoyla irtibatı bu türlü de güçlü, sinema yazdıkları cihana böylesine hakim muharrirler kendileri.

Avengers: Endgame şu anda sinemalarda ve tüm vakitlerin en çok gişe yapan sineması olmak için son 100 milyon doları toplamaya çalışıyor. Spider-Man: Far From Home, 2 Temmuz tarihinde vizyona girecek. Black Widow sineması 2020’de beyazperdede olacak.

Başa dön tuşu