Secret Wars, İki Filme Ayrılabilir

Marvel Sinematik Evreni’nin altıncı fazını bitirecek Avengers: Secret Wars hakkında yeni iddialar ortaya çıktı. Söylentilere göre film, iki bölüme ayrılabilir.

Marvel, geçtiğimiz aylarda MCU’nun (Marvel Sinematik Evreni) beşinci ve altıncı fazlarında çıkacak yapımlarını açıklamıştı. Bunlardan en çok dikkat çekeni ise altıncı fazı ve yeni Avengers filmleri Kang Dynasty ve Secret Wars idi. Çizgi romanların en sevilen hikâyelerine odaklanacak bu filmler, Avengers ile Kang arasındaki epik yüzleşmeyi konu edinecekti.

Daha filmlerin çıkmasına yıllar olsa da birçok iddia şimdiden ortaya atılmaya başladı. Geçtiğimiz haftalarda, Thanos’un Secret Wars’ta iyi bir karakter olarak dönebileceği ortaya atılırken Robert Downey Jr.’ı da Iron Man olarak filmde görebileceğimiz iddia edilmişti. Son zamanlarda ise Secret Wars filmiyle ilgili bir başka söylenti çıkmaya başladı.

Secret Wars filminin ikiye ayrılabileceği iddia ediliyor

BGR’ın aktardığına göre Kang Dynasty ve Secret Wars altıncı ve yedinci Avengers filmleri olarak açıklansa da Marvel bir adet daha Avengers filmi üzerinde çalışıyor. Yeni iddia, dün Reddit üzerinden ortaya atıldı. Buna göre filmin ikiye bölünmesi için görüşmeler gerçekleştiriliyor.

İddia ayrıca, Doctor Strange 3’ün Secret Wars’tan önce çıkacağını, bu yıl vizyona girecek olan Ant Man and the Wasp: Quantumania fiminin sonunda da Secret Wars’a yönelik ipuçları verileceğini ortaya koydu.

Ant-Man and the Wasp: Quantumania’dan Merakınızı Körükleyecek Yeni Bir Video Geldi

Film ile ilgili iddiaların çıkışı aslında temmuz ayına kadar uzanıyor. O zamanlar fark edilen bir isim başvurusu, Marvel’ın duyurulan iki film dışında bir Avengers filmi daha çıkarabileceğini göstermişti. Başvuruda filmin ‘Eternity Wars’ olarak adlandırılması da dikkat çekmişti.

Son çıkan sızıntılar, Eternity Wars isimli bir filmle bağlantı kurmasa da bu filmin Secret Wars’ın ikinci bölümü olma ihtimalini artırıyor. Bunu, Infinity War ve Endgame’de gördüğümüze benzer bir şekilde düşünebilirsiniz. Filmi ikiye bölmek, hikâyenin detaylı ve daha iyi aktarılabilmesi adına yararlı olabilir. Ne de olsa bu yaklaşım, Infinity War ve Endgame filmlerinde oldukça iyi sonuçlar çıkarmıştı.

Yeni Avengers filmiyle ilgili diğer söylentiler

Film hakkında daha önce de bazı önemli iddialar ortaya atılmıştı. Ocak ayında çıkan bir söylenti, Kang Dynasty filminde yeni bir Avengers ekibini göreceğimizi, Secret Wars’ın ise çoklu evrenlerden kahramanlarla karşılaşacağımızı iddia etti. Filmlerin ilkinde Kang’in kazanacağı, ikinci de ise kahramanların birleşip onu yenmeye çalışacağı da belirtilmişti.

Yeni Avengers’ın kim olacağı belirtilmese de Anthony Mackie’nin canlandırdığı Sam Wilson’ın Captain America olarak bu ekibi oluşturacağı ifade edildi. Bu ekibin de 2024’te çıkacak yeni Captain America: New World Order filminde oluşturulacağı aktarıldı. Yani anlayacağınız, eğer bunlar gerçekse yeni Avengers filmleri oldukça geniş bir hikâyeye sahip olacak. Bu da Secret Wars’ın ikiye bölünme ihtimalini güçlendiriyor.

Thanos’un Secret Wars Filmiyle Marvel’a Geri Dönebileceği İddia Edildi: Hem de İyi Bir Karakter Olarak

Tabii ki bunların hepsinin bir iddia olduğunu, kesin konuşmak için çok erken tekrar vurgulamak gerek. Filmler hakkında henüz resmi bir bilgi yok. Neler olacağını hep birlikte bekleyip göreceğiz. Kang Dynasty 2025 yılında, Secret Wars ise 2026’da çıkış yapacak.

Kaynak :
https://bgr.com/entertainment/wild-rumor-says-avengers-secret-wars-might-be-split-into-two-movies/

Başa dön tuşu