Shrek 5 Geliyor: Orijinal Kadro Geri Dönebilir

Ünlü animasyon şirketi Illuminations’ın CEO’su Chris Meledandri, Shrek 5 filmi üzerinde çalışıldığını duyurdu. Serinin arkasındaki şirket DreamWorks’te de görev yapan Meledandri, orijinal kadronun geri dönmesini istediklerini söylerken Eşek karakterine odaklanan bir yan filmin de çıkabileceğini belirtti.

Dünyanın en popüler animasyon serilerinden biri olan Shrek’in dördüncü filmi olan Shrek: Forever After, 2010 yılında vizyona girmişti. İlk başta bu filmin serinin sonunu getirdiği amaçlanmış olsa da yıllar içinde çıkan söylentiler, beşinci bir filmin gelebileceğini ortaya koymuştu.

Şimdi ise Variety tarafından paylaşılan özel bir rapor, Shrek 5 hakkındaki bazı detayları ortaya koydu. Mario, Despicable Me gibi filmlerin arkasındaki ünlü animasyon şirketi Illumination’ın CEO’su Chris Melandri, filmin sinyallerini verdi.

Orijinal kadro geri getirilmek isteniyor

Öncelikle Melandri’in Shrek’in yapım şirketi DreamWorks Animation’da da görev yaptığını belirtelim. 5 Nisan’da vizyona girecek The Super Mario Bros. filminin öncesinde açıklamalarda bulunan ünlü film yapımcısı, DreamWorks’ün Shrek 5 için çalışmalar yürüttüğünü ifade etti. Melandri, yeni filmin seslendirmesinde Mike Myers (Shrek), Eddie Murphy (Eşek), Cameron Diaz (Fiona) da dahil orijinal kadroyu getirmek istediğini de ekledi.

Hayranların sevdiği unsurları getirmek istediklerini söyleyen Melandri, şu anda kesin bir şey diyememekle birlikte oyuncularla görüşmelerin sürdüğünü ve oldukça iyi gittiğini ekledi: “Oyuncu kadrosunun geri gelmesini bekliyoruz. Görüşmeler başlıyor ve aldığımız her işaret, oyuncuların geri dönmek için çok istekli olduğu yönünde.”

Harry Potter Serisi Yeniden Çekilecek! Ama Bu Sefer 7 Sezonluk Bir ‘Dizi’ Olarak…

2022 yılında Shrek’in Çizmeli Kedi karakterine odaklanan yan filmi “Puss in Boots: The Last Wish”in çıktığını görmüştük. Film, hayranların beğenisini toplarken Oscar adaylığı da elde etmeyi başarmıştı.  Serinin hâlen çok sevildiğini gösteren bu başarının ardından da Shrek filmlerinde Eşek karakterine hayat veren Eddie Murphy, yeni bir Shrek filmi olursa hemen kabul edeceğini söylemiş, sonrasında ise karakteri çok sevdiğini ve Eşek için bir film gelmesini istediğini belirtmişti.

Eşek karakterini anlatan yan film de gelebilir

Melandri de Variety’e yaptığı açıklamada Murphy’nin yorumlarının onu heyecanlandırdığını ve oyuncuların dönmeye istekli olduğunun bir göstergesi olduğunu ekledi. Eşek karakterin ayrı bir filme uygun olup olmadığı sorulduğunda ise “şüphesiz” cevabını verdi. Bu da yakında, bir ihtimal Shrek 5’e ek olarak sadece Eşek odaklı bir film çıkabileceğini de ortaya koydu.

Shrek serisinin beşincisi olacak yeni film, henüz anlaşmalar bile tamamlanmadığından çok erken aşamalarında. Bu yüzden de yeni filmin konusu veya ne zaman çıkabileceği hakkında şu an için hiçbir bilgi yok. Ancak Melindra’nın açıklamalarının hayranları şimdiden heyecanlandırdığını söylemek yanlış olmaz.

Kaynak :
https://variety.com/2023/film/news/shrek-5-donkey-spinoff-secret-life-of-pets-sing-sequels-1235571967/

Başa dön tuşu