Yeni Bir Resident Evil Filmi Geleceği Resmen Onaylandı

Milla Jovovich’in başrolünde olduğu birinci Resident Evil sineması, devrindeki oyun sinemalarına kıyasla çok daha başarılı olmuş ve büyük yankı uyandırmıştı. Vakitle seri sakız üzere uzayıp heyecanını kaybetmişti. Daha evvel Netflix dizisi olarak geri döneceği söylenen Resident Evil için artık de bir sinema söylentisi ortaya çıktı. 

IMDb’de sinemayla ilişkilendirilen isimlerden olan ve 47 Meters Down, Forest of the Damned üzere daha evvel duyulmamış sinemalarda direktörlük yapan Johannes Roberts, hususla ilgili açıklamalar yaptı.

Şu anda faal olarak geliştirme basamağında olduklarını söyleyen direktör, bir sunum gerçekleştirdiğini ve sunumunun beğenildiğini söyledi. ‘Süper korkutucu’ olacağını söylediği sinemanın oyun kökenine de bağlı kalacağını söz eden direktör, şu anda daha fazla açıklama yapma müsaadesi olmadığını söyledi. 

Yönetmenin açıklamalarında göze çarpan ‘süper korkunç’ ve ‘oyun köklerine bağlı’ üzere tabirler, direkt doğruya serinin hayranlarının gönlünü kazanmaya yönelik hareketler üzere gözüküyor. Bunun ne kadar işe fayda olduğunu ise film çıktığında göreceğiz. 

Öte yandan oyuna çok sıkı sıkıya sadık kalmak da sinemada yanlışsız sonuçlar vermiyor. Silent Hill oyununun sineması çekildiğinde sinemanın en büyük eksiklerinden biri çok oyun üzere olmasıydı. Abla odaya girip ceset gördükten sonra güya sandalye görmüş üzere olağan davranıp çekmeceden fener almaya falan gidiyordu, tam tahlil okuyup gelmiş üzere hareket ediyordu. Sinema ağır tenkitler aldı ve başarısız oldu.

Yeni üretimde Milla Jovovich'in canlandırdığı karakter olan Alice için birebir derecede ikonik ve çarpıcı bir aktör bulmaları pek de kolay gözükmüyor. Siz olsaydınız role kimi seçerdiniz?

Başa dön tuşu