2019’un en çok hasılat yapan filmleri!

Ne Zha
Geliri: 700.547 milyon dolar
Nezha olarak da yazılan Ne Zha, Jiaozi’nin yönettiği ve yazdığı 2019 Çin 3D bilgisayar animasyon fantastik macera sineması. Animasyon üretimi direktörün kendi Chengdu Coco Karikatürü tarafından yapıldı.

Fast & Furious Presents Hobbs & Shaw
Geliri: 758.910 milyondolar
Hızlı ve Öfkeli serisinin spin-off sineması olan Süratli ve Öfkeli: Hobbs ve Shaw, insanlığı tehlikeye sokan bir güce karşı birlikte hareket etmek zorunda kalan Hobbs ve Shaw’un kıssasını husus ediyor.Amerika’nın Diplomatik Güvenlik Hizmetlerinin sadık bir casusu olan Luke Hobbs ile eski bir İngiliz askeri seçkin casusu olan Deckard Shaw, yıllar uzunluğu birbirlerini yenmeye çalışsalar da bu defa birlikte hareket etmek zorundadır.

Frozen 2
Geliri: 1.04 milyar dolar
Karlar Ülkesi 2, Erindel’in kapılarının çok ötesinde tehlikeli bir seyahate çıkan Elsa, Anna, Kristoff, Olaf ve Sven’in maceralarını bahis ediyor. Elsa, hayatını etkileyen bir sorunun yanıtını arar. Elsa neden büyülü güçlerle doğdu? Bu sorunun karşılığını bulmak için Erindel’in dışındaki ormana, bir bilinmeyene gerçek giden Elsa, geçmişi ile ilgili gerçeklerle yüzleşecektir. Krallığı da tehlikeye atan yanıtların peşine düşen Elsa, Anna, Kristoff, Olaf ve Sven ile birlikte tehlikeli ve bir o kadar da fevkalâde bir seyahate çıkar.

Aladdin
Geliri: 1.05 milyar dolar
Aladdin, sihirli bir lamba sayesinde sevdiği kıza ulaşmaya çalışırken, kendisini güçlü bir maceranın içerisinde bulan bir gencin öyküsünü mevzu ediyor. Aladdin, vaktini Agrabah kentinde pazardan yiyecek çalarak geçiren yoksul bir gençtir. Gecelerini, kentin farklı bölgelerinde uyuyarak geçirirken, gündüzlerini ise hırsızlığa ayırmaktadır. Lakin hayat üslubuna karşın aslında Aladdin’in altın üzere bir kalbi vardır. Onun macerası, tuhaf babası tarafından zorla evlendirilmeye çalışılan bir genç kızla tanıştığı vakit başlar.

Başa dön tuşu