Spider-Man: Far From Home, 1 Milyar Doları Geçti

Marvel sinemaları, gişede rüzgâr üzere esmeye devam ediyor. Marvel Sinematik Evreni’ndeki 2. Spider-Man sineması olan Spider-Man: Far From Home, gişede 1 milyar doları geçmeyi başardı. Stüdyonun 1 milyar barajını geçen 9. sineması olan Far From Home, bu başarıyı elde eden birinci Spider-Man sineması olma unvanını da kaptı.

Marvel ve Sony ortasındaki kahramanların karmaşık yayın hakları hasebiyle Örümcek'in kazandırdığı para, Disney’e değil Sony’ye gidiyor. Ayrıyeten Far From Home, Sony tarafında da 1 milyar barajını geçen 2. sinema oldu. Birinci sinema ise 2012 yılında çıkan James Bond sineması Skyfall idi.

Far From Home, Marvel’ın 2019 içerisinde 1 milyar dolar gişeye ulaşan 3. sineması oldu. Bu başarıyı bu sene içerisinde yakalayan başka iki sinema ise Avengers: Endgame ve Captain Marvel. Yani Marvel, 2019'da çıkardığı tüm sinemalarda 1 milyar barajını aştı. Marvel’ın bir milyar barajını geçen öbür filmleriyse Avengers serisi, Black Panther, Iron Man 3 ve Captain America Civil War.

Tom Holland’ın başrolünde olduğu 2. Spider-Man sineması, ülkemizde açılış haftasında 431.743 kişi tarafından izlendi ve 8,1 milyon TL’lik gişe hasılatı yaptı. Vizyonda 3 haftası dolan sineması ülkemizde toplamda 784.890 kişi izledi ve sinema, toplamda 14,5 milyon TL’lik hasılat yaptı.

Pek natürel ki süper kahramanların sinematik kozmosu, dördüncü fazıyla devam edecek. Sizce dördüncü fazda 1 milyar dolar barajını aşacak sinemalar hangileri olur? Fikirlerinizi ve fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Başa dön tuşu