Disney+’ın Paket Fiyatları, Netflix’in Korkulu Rüyası Olacak

Çevrimiçi dizi ve sinema platformları son devirde popülaritesini uygundan düzgüne artırmış durumda. Bu kapsamda Netflix, kesimin monopolü üzere görünüyor olabilir lakin Netflix'in en dişli rakibi Disney+, kasım ayında hizmet vermeye başlayacak ve kesimdeki istikrarları değiştirebilecek potansiyele sahip.

The Walt Disney Company tarafından hizmete sunulacak olan Disney+'la ilgili açıklamalarda bulunan şirketin CEO'su Bob Iger, platformun ücretlendirilmesi ve paketlerin neler içereceğine dair birtakım bilgiler verdi. Ayrıyeten Iger, platformun projeleriyle ilgili de ufak bir açıklama yaptı.

Iger, açıklamalarında “Evde Tek Başına”, “Müzede Bir Gece”, “Saftirik Greg'in Günlüğü” ve “Sürüsüne Bereket” üzere projelerin tekrar çekilebileceğini söyledi. Iger'ın üzerini açık bıraktığı bu açıklama, şirketin bu projelerin özel bir versiyonunu Disney+ için hazırlayacağını düşündürdü.

Disney+'ın fiyatlandırma dönemleriyle da ilgili açıklamalarda bulunan Iger, müşterilerin yalnızca Disney+ üyeliği almak istedikleri takdirde 6.99 dolar (yaklaşık 40 TL) ödeyeceklerini belirtti. ABD'de tanınan olan Hulu ve ESPN'nin de dahil edildiği bir Disney+ paketinin de olacağını belirten Iger, bu paketin fiyatının 12.99 dolar (yaklaşık 70 TL) olacağını tabir etti. Disney+'ın en değerli rakibi Netflix'e baktığımız vakitse fiyatlar 8.99 dolar, 12.99 dolar ve 13.99 dolar olarak belirlenmiş durumda. Bu da Disney+'ın, Netflix'in işlerini zorlaştıracağı manasına geliyor.

Disney+, birinci olarak ABD'de hizmete girecek ve 12 Kasım'dan itibaren hizmet vermeye başlayacak. Şirket, kısa bir müddet sonra platformu öbür ülkeler için de etkin hale getirecek. Disney+'ın ülkemizde de hizmet vermek istemesi durumunda ise geçtiğimiz günlerde gündem olan yeni bir yönetmelik mucibince Türkiye'de şirket kurması ve RTÜK kontrolüne girmesi gerekecek.

Başa dön tuşu