Yeni Mortal Kombat Filminin Çekimleri Başladı

Mortal Kombat, birinci olarak 90’lı yıllarda beyaz perdeye geldi. Dünyayı oyun salonu/atari salonu çılgınlığının sardığı periyotta beyaz perdede yer alan sinema, devrine kıyasla çok yeterli para kazandırdı. Sinemalar pek yeterli değildi, o yüzden devamı gelmedi. 

Warner Bros ve New Line Cinema, yeni sinemanın çekimlerinin Güney Avustralya’da başladığını açıkladı. Direktörlüğünü Simon McQuoid’in yaptığı sinemanın senaryosunu ise Greg Russo kaleme aldı. Sinemanın imalcisi, Aquaman sinemasında direktörlük yapan James Wan. Sinemanın takımı ise epey renkli. 

Filmin oyuncu kadrosu Joe Taslim (Sub-Zero), Ludi Lin (Liu Kang), Jessica McNamee (Sonya Blade), Josh Lawson (Kano), Tadanobu Asano (Raiden), Mechad Brooks (Jackson “Jax” Bridges), Chin Han (Shang Tsung), Hiroyuki Sanada (Scorpion), Max Huang (Lung Lao) ve Sisi Stringer (Mileena)’dan oluşuyor. Sinemada Lewis Tan da bilinmeyen bir karakter olarak rol alacak. 

11. Mortal Kombat oyunu geldi

Mortal Kombat serisi bu yıl serinin 11. oyunuyla sevenlerinin karşısına çıktı. Şu anda kullanılan konsollarda oynanabilen, gelişmiş mekaniklere sahip olan oyunda interaktif kısımlar ve şimdiye kadarki en kanlı fatalityler yer alıyor. Mortal Kombat sineması şu anda gereğince ilgi görebileceği bir hayran kitlesine sahip. 

Filmin konusu hakkında şu anda çok bir bilgi yok lakin en nihayetinde bu bir Mortal Kombat sineması olacaksa insanların birinci beklentisi de epik bir kıssa olmayacaktır. Sırf eski sinemalardaki üzere karakterlerin sadece karizmatik görünmek için garip laflar etmemesi ve mantık hudutları içerisinde ilerleyen bir senaryo insanlara kâfi gelecektir. 

Yeni Mortal Kombat sineması 5 Mart 2021’de vizyona girecek.

Başa dön tuşu