Terminator: Dark Fate’in İlk Fragmanı Geldi

Zaman seyahati kavramını kurgu yapıtlarda sık sık görüyoruz. Birileri vaktin akışına müdahale etmezse rahat etmiyor. Terminatör serisinde ise bu durumu güzel görmemiz mümkün.

1991 yılından günümüze kadar çıkan tüm Terminatör sinemaları, yeni bir anlatıma yer açmak için büyükçe bir çöp torbasına koyulup çöpün tabanına basıldı. Yani, Terminator 2: Judgement Day sonrasında olan bütün sinemalar ve bir devir çıkan, markanın ismini kirletecek kadar makûs o garip üretimler artık öykünün bir kesimi değil. Hatta bu sinemaların çöpe gitmesi bile öykü açısından sorun değil. Başta da dediğimiz üzere, vakit seyahati sonuçta.

Fragmanın özünde de bu kıssa var. Daha doğrusu bu kıssanın tam olarak nasıl gözükeceği, bu kıssanın temelini oluşturuyor.

Deadpool sinemasından tanıdığımız direktör Tim Miller’in çekeceği sinemanın üretimci koltuğunda ise James Cameron var. Bu ikilinin, yeterli bir senaryoyla yıllar sonra beklediğimize değecek bir Terminator sineması yapacağına kuşku yok.

Terminator: Dark Fate, 1 Kasım 2019’da vizyona girecek. Sinemanın yayınlanan birinci fragmanını çabucak aşağıdan izleyebilirsiniz.

Başa dön tuşu