The Division Filminin Senaryo Aşamasında Olduğu Açıklandı

2016 yılının yaz aylarında Ubisoft tarafından yapılan bir açıklamayla birlikte, The Division isimli oyun serisinin beyaz perdeye adapte edileceği öğrenilmişti. Sinemada son olarak Spider-Man: Far From Home’da Mysterio karakterinin canlandıran Jake Gylenhaal ve Interstellar'da yer alan Jessica Chastain üzere yıldız isimlerin yer alacağı bilgileri de verilmişti. O vakitten bu vakte kadar sinemayla ilgili pek de bir bilgi verilmedi. Lakin sinemanın direktörlük koltuğuna oturacak isim konusunda daima olarak bir değişim yaşandı. Birinci olarak Stephen Gaghan düşünülmüştü lakin Gaghan sonrasında projeden ayrılarak yerini Hobbs & Shaw sinemasını de yöneten David Leitch’a bırakmıştı. Leitch da Hobbs & Shaw sineması hakkında yaptığı açıklamalardan birinde The Division hakkında da konuştu.

Leitch’ın söylediğine nazaran sinemanın iptali üzere bir durum kelam konusu değil ve sinema hala senaryo basamağında. Hatta The Division sinemasının yeni projesi olup olmayacağı tarafında bir soru sorulduğu vakit, Leitch’ın yanıtı “Olabilir.” halinde oldu. Sinemayla ilgili yerine oturması gereken çok fazla taş var ve tüm takımın birebir anda sinema için müsait olması gerekiyor. Lakin Leitch’ın söylediğine nazaran sinemanın senaryo kademesi giderek hızlanıyor. Leitch’ın yaptığı açıklamayı aşağıdan okuyabilirsiniz.

“Elimizdeki gereç için heyecanlıyım ve bir sonraki projemiz bu olacak üzere görünüyor. Şu anda senaryo basamağındayız. Sıradaki etap herkesin programlarını sinemaya nazaran düzenlemek ve senaryonun yüzde yüz ardında olduğumuzdan emin olmak. Bu evreye geçeceğimiz vakit giderek kısalıyor. Elimizdeki malzemeyi çok seviyorum ve bu iki inanılmaz oyuncuyla birlikte çalışmak beni çok keyifli ediyor.”

Proje şimdilik geliştirme sürecinin çok erken basamaklarında olduğundan, direktörün mevzu hakkında fazla şey söylememesi şaşırtan değil. Bu durum tıpkı vakitte The Division sinemasıyla ilgili haberlerin bu kadar uzun vakittir sessiz kalmasını da açıklıyor. Sinema hakkında şu an bilinmeyen hayli fazla şey var. Örneğin sinemanın birinci oyundaki olaylar doğrultusunda mı ilerleyeceği yoksa seriyle ilgili materyallerin kullanıldığı apayrı bir kıssa mi sunacağı bile şimdi bilinmiyor. Sinemayla ilgili kısa müddette bir şeyler açıklanacak üzere durmuyor.

Başa dön tuşu