Netflix’te yer alan en komik 10 dizi

Erhan Doğru

Sizler için derlediğimiz liste içerisinde, birebir zamanda gelmiş geçmiş en güzel yabancı dizilerin de yer aldığını belirterek, lafı daha fazla uzatmadan sizleri o diziler ile başbaşa bırakalım.

İşte Netflix’te yer alan en komik 10 dizi;

Leyla İle Mecnun (2011-2014) IMDb: 9.2

Aynı gün, tıpkı hastanede dünyaya gelen biri kız oburu erkek iki bebek, hastanede boş yer kalmayınca birebir yatağa konurlar. Ailelerinin “doğar doğmaz birbirlerini buldular” latifesi üzerine, bebeklere beşik kertmesi yapılır ve kızın ismi Leyla, oğlanınki ise Mecnun olur. 

Aradan yirmi beş yıl geçer. Leyla, İstanbul Üniversitesi’nde okurken, Mecnun ise Açık Öğretim’e devam eder. Her ikisinin de birbirlerinden haberi yoktur. Bir sabah, ailesi Mecnun’a durumu anlatınca, Mecnun gönülsüzce annesiyle birlikte Leyla’yı istemeye sarfiyat. Lakin ziyaret tartışmayla sonlanır; gönülsüz Mecnun ise Leyla’yi birinci gördüğü anda aşık olmuştur.

Leyla’yı etkileyebilmek için daima peşinden koşan Mecnun’un hayalinde bir gece Aksakallı bir Dede girer. Lakin bu dede hayallerin da dışına taşar…

Better Call Saul (2015 – >) IMDb: 9.0

Breaking Bad spin-off’u olacak dizi, düzenbaz avukat Saul Goodman’ın Walter White öncesi maceralarını anlatacak.

Breaking Bad dizisinin Spin Off’u olan Better Call Saul, Netflix’te hem güldürü cinsinde hem de dram çeşidinde yer almaktadır. Dizide, Breakind Bad dizisinde yer alan Saul Goodman’ın Walter White ve Jesse Pinkman ile tanışmadan evvelki avukatlık yılları anlatılmaktadır. Hem güldürüye doyacağınız hem de dram tipinde öykülerle karşılaşacağınız hoş bir üretim.

Suits (2011–) IMDb: 8.6

Bir hukuk draması olarak lanse edilmesine karşın, cinsten beklenmeyecek bir tempoyla ilerleyen dizi, yaza yakışır bir USA Network dizisi. 
Hukuk fakültesinden atılan, çok zeki ve fevkalâde bir fotografik hafızaya sahip olan Mike Ross’un yolu, Harvard mezunu Harvey Specter ile kesişir. Specter NewYork’un bir numaralı avukatlarından biridir ve Mike’ın yeteneklerinden epeyce etkilenmiştir. Böylelikle ikili bir ortaya gelerek, Mike’ın da Harvard mezunu olduğu palavrasını söyleyerek birlikte çalışmaya başlarlar.

Başa dön tuşu