The Falcon and The Winter Soldier Dizisinin Yayın Tarihi

Avengers: Endgame ile Marvel Sinematik Kozmosu (MCU)’da bir periyot kapanmış oldu. Sinemanın akabinde, Disney’in yayın platformu Disney+ üzerinden yayınlanacak küçük seriler duyurulmuştu. Bu dizilerin birincisi olan The Falcon and The Winter Soldier küçük dizisi hakkındaki ayrıntılar ortaya çıktı.

Dizinin oyuncu takımı genişleyecek ve sinemalardan tanıdığımız kimi isimler seriye dahil olacak. Direktörlüğünü Kari Skogland’ın üstleneceği küçük seride Anthony Mackie Falcon’u, Sebastian Stan ise Winter Soldier’ı oynayacak.

Seriye katılacak öteki isimler ortasında ise Daniel Brühl ve Emily VanCamp yer alıyor. Brühl’ü daha evvel Captain America: Civil War sinemasında Helmut Zemo olarak görmüştük. VanCamp ise Sharon Carter/Agent 13 olarak karşımıza çıkmıştı.

Kevin Feige tarafından yapılacak olan küçük seri, Disney+ için yapılacağı açıklanan üç seriden birincisi olarak Ağustos 2020’de ekranlara gelecek. Disney+ için açıklanan öteki projeler ortasında WandaVision ve Loki var. WandaVision’da Elizabeth Olsen’i Wanda Maximoff/Scarlet Witch olarak izleyeceğiz. Paul Bettany ise Vision olarak karşımıza çıkacak. Loki serisinde ise Tom Hiddlestone’u role geri dönerken göreceğiz.

Disney+ üzerinden yayınlanması beklenen lakin şimdi hakkında açıklama yapılmayan dördüncü seri ise Hawkeye serisi. Jeremy Renner’in Clint Barton/Hawkeye rolüne geri döneceği bu seride Kate Bishop’u yetiştirme sürecini izleyeceğiz.

Kevin Feige, bu öykülerin büyük öyküler olacağını ve MCU üzerinde tesirleri bulunacağını söylemişti. Yani bu küçük seriler, bağımsız küçük öyküler anlatmak yerine çizgi romanlarda altyapıların hazırlandığı ve ayrıntıların aktarıldığı Tie-in ismi verilen ‘bağlama’ sayılarının televizyon ekranlarındaki versiyonu olarak vazife yapacak.

Başa dön tuşu