Warner Bros. Stüdyosunda Yangın Çıktı

Warner Bros.’un Londra’nın dışında kalan ve Harry Potter sinemalarının çekildiği Leavesden stüdyolarında çarşamba günü yangın çıktı. “Warner Bros. Studio Tour – The Making of Harry Potter” isimli, turistlerin gezebileceği yeni kısmı de içeren ses çekimlerinin yapıldığı stüdyo yangından ziyan görürken ateş, stüdyonun tamamına yayılmadı.

8 Harry Potter sinemasının yanı sıra Fantastic Beasts sinemaları, The Dark Knight, Wonder Woman, Pokemon: Detective Pikachu ve Spider-Man: Far From Home da Leavesden’da çekilmişti. Ayrıyeten HBO’nun uzay güldürüsü Avenue 5 de burada çekiliyor.

Leavesden’dan yapılan açıklamada “İtfaiye şefi, Avenue 5’in yapım basamağında kullanılan ses stüdyolarımızdan birinde meydana gelen yangının büsbütün söndürüldüğünü onayladı” denildi. Ayrıyeten Studio Tour bölümünün etkilenmediği ve tüm yapım süreçlerinin de devam edebileceği belirtildi.

Veep’in yaratıcısı Armando Iannucci, “Tüm Avenue 5 takımı ismine, tüm gece boyunca herkesi ve her şeyi inançta tutmak için yorulmaksızın çalışan itfaiyecilere teşekkür etmek istiyorum. Çok hoş bir setti lakin herkesin inançta olması daha önemli” dedi.

Warner Bros., Leavesden’ı 2012 yılında satın aldığında “70 yıldır Birleşik Krallık’ta inşa edilen stüdyolar ortasında tipinin tek örneği” olacağını söylemişti. Ayrıyeten sinema üretimi konusunda ülkeyi ileri kademelere taşıyacağı tez edilmişti. Bu stüdyo, Birleşik Krallık’taki özel ana uzun metrajlı sinema üretim kademesi alanının üçte birinden fazlasının geleceğini garanti altına alıyor.

Başa dön tuşu