The Lion King’den birinci uzun fragman!

Disney’in masal kahramanlarını animasyondan live-action’a uyarlama projelerinden biri olan “The Lion King” uyarlamasından uzun fragman yayınlandı. 

Jon Favreau yönetmenliğindeki The Lion King’in fragmanında ormandaki dostlarımızla tanışma imkanı buluyoruz.

The Lion King’den birinci uzun fragman!

Disney bünyesindeki live-action projelerinden biri olan Dumbo’nun gösterime girmesinin akabinde bir öbür merakla beklenen sinema The Lion King oluyor. Temmuz ayı içerisinde izleyicileriyle buluşmak için hazırlıklarını sürdüren The Lion King’den birinci uzun fragman ise gösterime sunuldu.

Orijinal sinemasında olduğu üzere live-action sinemada de The Lion King, yavru bir aslan olan Simba’nın maceralarını bahis ediyor. Ormanın hükümdarı olan babası Mufasa’ya hayran bir yavru aslan olarak memnun bir hayat süren Simba, sinsi amcası Scar’ın planlarından habersizdir.

Kral olmak için fırsat kollayan Scar, Mufasa’yı öldürdükten sonra Simba için tehlike baş gösterir. Amcasının ihaneti ve babasının kaybı ile yıkılan Simba sürgüne masraf. Vakti geldiğinde hakkı olanı almak için geri dönecek ve amcasına yaptıklarının bedelini ödetecektir…

Filmin yönetmenliğini Chef, Iron Man, Iron Man 2, The Jungle Book gibi sinemaların direktörlüğüne imza atan Jon Favreau üstlenirken, The Lion King’in senaryosunu Sıkıysa Yakala, Terminal, Son Perde, Rush Hour 2, Karayip Korsanları: Salazar’ın İntikamı gibi sinemaların başarılı senaristi Jeff Nathanson kaleme aldı.

Simba’ya başarılı oyuncu ve müzisyen Donald Glover’ın hayat vereceği seslendirme takımında; Oscar adaylığı alan başarılı oyuncu Chiwetel Ejiofor,  komedyen ve oyuncu Keegan-Michael Key, Seth Rogen, mirket Timon olarak oyuncu Billy Eichner ve Simba’nın aşık olduğu aslan Nala olarak pop yıldızı Beyonce yer alıyor.

Disney’in live-action masal uyarlama projeleri ortasında Dumbo ve The Lion King’in yanı sıra 24 Mayıs’ta vizyona girmesi beklenen Aladdin de bulunuyor. The Lion King, ülkemizdeki izleyicileriyle 19 Temmuz 2019 tarihinde buluşacak.

Başa dön tuşu