Joker Filminin 2. Fragmanı 28 Ağustos’ta Geliyor

DC tarihinin tartışmasız en ikonik berbat karakteri olan Joker, önümüzdeki devirde kendi solo sinemasına kavuşacak. Sinemanın hem gişede başarılı olması hem de eleştirmenleri tatmin etmesi bekleniyor.

Filmin merakla beklenen ikinci fragmanı için açıklama yapan direktör Todd Phillips,  tarihi açıklamak için epeyce enteresan bir sistem izledi. Instagram’da 6 farklı kısa tanıtım görüntüsü paylaşan Phillips, ekranda kısa bir müddetliğine metin kesimleri yayınladı. Bu kesimler bir ortaya geldiğinde ise ekranda “Trailer 8.28” sözü ortaya çıkıyor. Amerikalılar vakit yazımı konusunda biraz farklı bir sistem kullandıkları için evvel ayı yazıyorlar (28 Ağustos demek yerine Ağustos’un 28’i demek gibi). Bu da fragmanın 28 Ağustos’ta geleceğine işaret ediyor.

Joker sineması açıklandığından bu yana büyük dikkat çekmiş durumda. Birinci varsayımlara nazaran Joker sineması R kategorisinde yani yetişkin kategorisinde yer alacak ve açılış haftasında Shazam! ve Aquaman üzere üretimleri geride bırakacak. 

Joker'in karanlık geçmişi gün yüzüne çıkacak

Film, annesine bakmaya çalışan başarısız bir komedyen olan Arthur Fleck’in kıssasını anlatacak. Toplumun acımasızlığı bir noktada adamın suça yönelmesine ve bugün bilindiği ‘suçun palyaço prensi’ haline gelmesine örnek teşkil edecek. Bu üretimde rastgele bir çizgi roman kıssası temel alınmayacak.

Todd Phillips’in yöneteceği sinemada başrolde Joaquin Phoenix yer alacak. Sinemadaki öteki isimler ise Robert De Niro, Zazie Beets, Bill Camp, Frances Conroy, Brett Cullen, Glenn Fleshler, Douglas Hodge, Marc Maron, Josh Pais ve Shea Whigham olacak. 

Joker sineması 4 Ekim’de vizyonda olacak. 

Başa dön tuşu