Twilight Serisinin Yıldızı Batman’i Oynayacak

Batman, çizgi roman dünyasındaki en büyük isimlerden bir tanesi ve DC’nin de amiral gemisi karakteri. Beyaz perdede en son Ben Affleck tarafından canlandırılan karakteri oynayacak yeni oyuncu konusundaki tartışmalar sona erdi. Rolün Robert Pattinson’a verildiği ortaya çıktı.

Pelerinli süvariyi canlandırmak için imza atan Pattinson, Ben Affleck’in yerini alacak. Orjinal planda sonraki Batman sinemasını birebir vakitte yazıp yönetmesi de beklenen Affleck’in projeden ayrılmasının akabinde sinemaya yeni bir takım oluşturuldu. Affleck projeden şahsî nedenlerle ayrıldığını açıklamıştı.

Yönetmen Matt Reeves sinemanın senaryosunun Batman’in birinci ortaya çıktığı devirlere odaklanacağını açıklamıştı. Batman’in dünyanın en düzgün dedektifi olduğunu lakin bu kısmın evvelki sinemalarda çok ön plana çıkarılmadığını belirten Reeves, noir usulünde ve Batman’in dedektiflik yeteneğine odaklı bir sinema çekeceğini belirtmişti.

Bu yılın sonlarına gerçek çekimlerinin başlayacağı söylenen sinemada yer alacak başka oyuncuların da vakitle açıklanması bekleniyor.

Hollywood’dan gelen haberler, Pattinson’un şimdi muahedeyi imzalamış olmayabileceğini ve aktör Nicholas Hoult’un da Batman rolünü oynama ihtimali bulunduğunu öne sürüyor.

Ben Affleck’in meşhur “Batfleck”i, karakterin paylaşılan bir sinematik kozmosa katılmasını sağlamıştı. Yeni sinema ise bu noktayı pas geçerek direkt karaktere odaklanmayı tercih edecek. Direktör Reeves’e nazaran sinema, Aquaman, Joker ve Shazam’dan çok daha farklı olacak.

Yeni Batman sineması, 21 Haziran 2021’de sinemalarda olacak.

Başa dön tuşu