Video: Oyuncak Hikayesi’nin sevimli yüzü geri dönüyor! İşte Lightyear’a ilk bakış!

Şu anda Woody ve arkadaşlarının maceraları sona ermiş üzere görünse de Pixar şimdi bu dünyadan ayrılmaya hazır değil. Pek çok kişiyi şaşırtacak biçimde, Oyuncak hikayesi dünyasında bu çalışmanın tek farkı oyuncaklara yer vermeyecek olması. Bu çalışma ile şu anda Buzz Lightyear‘ın kökenlerini aksiyon figürü olarak değil, daha çok kurgusal karakteri açıklayacak bir sinema geliştiriliyor. Bu fikir yeni animasyon sinemasına ilham verdi ve bugün birinci teaser fragmanı yayınlandı.

Pixar’dan kaliteli yeni animasyon sineması geliyor

Beklenmedik bir halde Pixar, hepimizin aslında bildiği Buzz Lightyear oyuncağının yaratılmasına ilham veren bir astronotun maceralarını anlatacak olan Lightyear animasyon sinemasının birinci önizlemesini yayınladı. Böylelikle fragmana bakacak olursak, bu stüdyoyu karakterize eden animasyon kalitesinde bize bir uzay macerası vadediliyor.

Benzer biçimde bu sinemanın resmi afişi de paylaşıldı:

Lightyear 17 Haziran 2022‘de yalnızca sinemalarda olacak. Bu vesileyle, bu karaktere Oyuncak Kıssası’nda ses veren ünlü oyuncu Tim Allen sorumlu olmayacak, Kaptan Amerika‘yı oynamasıyla ünlü olan Chris Evans, bu astronotu hayata geçirmekten sorumlu olacak olan kişi olarak seçilmiş.

Editörün Notu:

Sonunda gerçek olacak olan kurgusal bir oyuncağın, yaratılmasına ilham veren kurgusal bir karakter hakkında bir sinema yapma fikri epeyce farklı bir konsept gözüküyor. Benzeri halde, bu fragmana birinci bakış epeyce umut verici. Pixar neredeyse tüm projelerinde hiç başarısız olmadı ve o denli görünüyor ki Lightyear projesi de öbür bir muvaffakiyet olmuş olacak.

Başa dön tuşu