Will Smith Akademi Cezasının Ardından İlk Büyük Ödülünü Aldı

Will Smith, 2022 Oscar Ödül Törenlerindeki vahim tokat olayının ardından 1 sene sonra, Emancipation filmiyle ilk büyük ödülünü kazandı.

2021’deki filmlerin ödüllendirildiği 2022 Oscar Ödül Törenlerine ünlü oyuncu Will Smith, yaptığı bir hareketle damga vurmuştu hatırlayacaksınız. Smith, programın sunucusu Chris Rock’un kendisinin eşiyle ilgili yaptığı bir espri nedeniyle yerinden kalkıp gidip tokat atmıştı.

Olayın ardından akademi, aktöre uzaklaştırma cezası vermiş ve Oscar Ödül Törenlerine benzer bir vaka yaşanmaması adına bir ‘kriz ekibi’ kurmuştu. Bir daha bunun gibi bir tokat hadisesinin yaşanmaması için. Nitekim yaşanmadı, hatta uzaklaştırılan aktör uzun süre sonra ilk büyük ödülünü aldı.

Will Smith, Emancipation filmimdeki performansıyla ödül kazandı

emancipation

Chris Rock’a attığı tokadın ardından Will Smith, 9 Aralık 2022’de vizyona giren Emancipation filmindeki performansıyla bir sinema filminde en iyi erkek oyuncu dalında NAACP Image Ödülü’nü kazandı. Böylece o elim olayın 1 sene sonrasında oyuncu, ilk büyük ödülünü almış oldu.

Ancak oyuncu, ödülünü almak için bizzat orada bulunmadı ve ödülü onun adına başkası aldı. Meğer Akademi’nin aldığı önlem buymuş.

“Oscar’ın Habercisi” BAFTA Ödüllerinin Kazananları Belli Oldu (Türkiye’deki Deprem de Unutulmadı)

ABD’nin Louisiana bölgesinde, 19. yüzyılda geçen Emancipation filminde Will Smith, şiddet uygulayan köle sahiplerinden kaçıp Baton Rouge’a doğru bir yolculuğa çıkan kaçak bir köleyi canlandırıyor. Siz ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Kaynak :
https://variety.com/2023/awards/news/will-smith-wins-best-actor-emancipation-naacp-image-awards-1235535104/

Başa dön tuşu