Yeni Joker Filminin Son Fragmanı Paylaşıldı

Çizgi roman okuyucularının en sevdiği makûs karakterlerden bir tanesi olan Joker, bu popülerliğiyle yalnızca çizgi romanlarda kalmamış beyaz perdeye ve TV’ye de yolunu bulmuştu. Joker karakteri birçok farklı sanatçı tarafından sinemalarda, dizilerde, animasyon sinemalarında ve dizilerinde, oyunlarda canlandırıldı. Lakin bunlardan kimilerinin yeri hayranları için her vakit daha farklı bir yerde olmuştur.

Joker’i canlandıran sanatçılar

Hiç elbet ki Joker’i canlandıran oyuncular ortasında yeri en farklı olan isimlerden bir tanesi bilhassa Batman: The Animeted Series’deki olağanüstü seslendirme performansıyla Mark Hamill olacaktır. Star Wars cihanında de Luke Skywalker’ı canlandıran Hamill, 1992 ile 1995 yılları ortasında yayınlanan animasyon dizide 15 kısım boyunca Joker’e sesiyle hayat vermişti.

Beyaz perdede kabahatin palyaço prensine hayat veren oyuncular ortasında Cesar Romero, Nicholas Cage, Jared Leto ve unutulmaz performansıyla Heath Ledger yer alıyor. Bu performanslar ortasında öne çıkan isim ise C. Nolan’ın Dark Knight’ındaki şahane performansıyla Heath Ledger hiç elbet ki.

Yeni Joker: Joaquin Phoenix

Joker’i beyaz perdede canlandıran oyuncular ortasına Joaquin Phoenix de katılıyor. Todd Phillips’in hem yazıp hem de yönettiği yeni Joker sinemasında Joaquin Phoenix’in yanı sıra usta oyuncu Robert De Niro da yer alıyor.

DC’nin sinematik evreninden bağımsız olan yeni Joker sinemasında bu vakte kadar beyaz perdede görmeye alışık olduğumuz Joker’dan çok daha farklı bir Joker görecek üzereyiz. Bilhassa Joker’ın daha çok iç dünyasına hakikat bir seyahate çıkacağımız sinemada daha evvel deneysel işlerde de bulunmuş Joaquin Phoenix’in Joker’ı canlandıracak olması ise ayrıyeten bir heyecan konusu.

4 Ekim tarihinde hem dünya genelinde hem de ülkemizde vizyona girecek olan bu sinemanın fragmanını ise aşağıdan izleyebilirsiniz.

Başa dön tuşu