X-Men: Dark Phoenix’ten final fragmanı!

Yılın en çok beklenen harika kahraman filmlerinden “X-Men” serisinin devam halkası X-Men: Dark Phoenix’in son fragmanı huzurlarımıza sunuldu.

X-Men: Dark Phoenix’ten final fragmanı!

“Game of Thrones”un Sansa Stark’ı olarak tanıdığımız genç yıldız Sophie Turner’ın Jean Grey olarak başrolü üstlendiği sinemanın oyuncu takımında Storm rolünde Alexandra Shipp, Cyclops rolünde Tye Sheridan, Quicksilver rolünde Evan Peters, Nightcrawler rolünde Kodi Smit-McPhee, Profesör X rolünde James McAvoy, Magneto rolünde Michael Fassbender, Mystique rolünde Jennifer Lawrence ve makus karakter rolünde Jessica Chastain yer alıyor.

Filmin direktör koltuğunda ise seride daha evvel senaristlik yapmış olan Simon Kinberg oturuyor.

X-Men grubunun karşısında şimdiye kadarki en güçlü ve güçlü düşmanları vardır; içlerinde biri olan Jean Grey. Uzaydaki bir kurtarma vazifesi sırasında, Jean gizemli kozmik bir güç tarafından darbe alır. Neredeyse hayatını kaybeden Jean meskene döndüğünde bu gücün onu daha güçlü kıldığını fark eder. Fakat bu güç onu birebir vakitte daha istikrarsız bir hale de getirmiştir.

İçindeki bu varlıkla gayret eden Jean, güçlerini idrak edemediği ve sınırlandıramadığı bir formda hür bırakır. Denetimden çıkan Jean sevdiklerine ziyan vermeye başlar ve X-Men’i bir ortada tutan yapının çözülmesine sebep olur. Parçalanan takım tekrar birlik olmanın yolunu bulmalıdır. Mevhubahis sırf Jean’i kurtarmak değil, birebir vakitte Jean’in içindeki gücü silahlaştırmak ve galaksiye hükmetmek isteyen uzaylılardan dünyayı kurtarmaktır.

“X-Men: Dark Phoenix” ülkemizde 7 Haziran tarihinde vizyona girecek.

Başa dön tuşu