Yayın Platformlarına Bir Yenisi Daha Ekleniyor: HBO Max

WarnerMedia ve üst şirketi AT&T; HBO Go ve HBO Now’dan sonra artık de HBO Max’ı çıkarıyor. Abonelikli görüntü servisi olan HBO Max; Netflix, Hulu ve bu sene içerisinde çıkacak olan Disney+ üzere platformların rakipleri ortasında yer alacak.

Şirket, yayınladığı basın açıklamasında “HBO’nun kusursuz ve ödüllü öykü anlatımı mirasından esinlenen ve buna bağlı kalan yeni servis, yepyeni programlarıyla (Max Originals) ve en yeterlinin düzgünü WarnderMedia’nın sevilen markalardan oluşan geniş portfolyosuyla büyüyecek” sözleri kullanıldı.

WarnerMedia ayrıyeten yeni hizmetin 2020’nin bahar aylarında kullanıcılara sunulduğunda popüler sitcom dizisi Friends’in tüm kısımlarının yayın haklarına sahip olacağını da onayladı. Finalinin üstünden uzun yıllar geçmesine karşın popülerliği koruyan dizi, bir periyot Netflix’te de yayınlanmış fakat daha sonra platformdan kaldırılmıştı.

Tıpkı Friends üzere HBO Max’e özel olacak olan diziler ortasında The Fresh Prince of Bel-Air ve Pretty Little Liars da olacak ve tüm kısımları bu platformda yayınlanacak. HBO Max, kendisine özel olan bu imaller haricinde The CW’dan Batwoman ve bir Riverdale spin-off’u olan Katy Keene de dâhil olmak üzere birkaç dizi alacak.

Servisin içerik alacağı kaynaklar ortasında Warner Bros., New Line, DC Entertainment, CNN, TNT, TBS, truTV, The CW, Turner Classic Movies, Cartoon Network, Adult Swim, Crunchyroll, Rooster Teeth, Looney Tunes ve çok daha fazlası bulunuyor.

HBO Max, kendi servisini güçlendirmek için içerik sahiplerinin üçüncü parti yayın platformlarındaki üretimlerini geri çekme trendini sürdürecek. Buna emsal atakları Disney ve NBCUniversal da gerçekleştirmişti.

Başa dön tuşu