Netflix Resident Evil dizisi için ilk somut paylaşımı yaptı

Oyun kesiminin esaslı serilerinden biri olan Resident Evil, beyaz perdede de büyük ilgi görmüştü. Görünen o ki zombi salgını beyaz perdenin akabinde artık de Netflix üzerinde devam edecek.

Netflix Resident Evil dizisi için birinci somut paylaşımı yaptı

Kısa müddet evvel oyun dünyasının kıymetli isimlerinden biri olan The Witcher’ı dizileştiren Netflix, artık de Resident Evil için harekete geçti. Netflix üzerinden yayınlanacak olan Resident Evil dizisi için birinci somut paylaşım geçtiğimiz gün yapıldı.

Dijital yayın platformunun başkanı pozisyonunda bulunan Netflix’te dizinin tanıtım yazısı yayınlandı. Yayınlanan tanıtım yazısında Clearfield isimli kasabada geçecek olayların anlatılacağı belirtiliyor. Dizinin T virüsünün keşfinden 26 yıl sonrasına odaklanacağı da yazılmış.

Yani Resident Evil dizisi, sinema ve oyunların bilakis virüsünün yayılmasından uzun mühlet sonra olanları husus edinecek. Bilindiği üzere hem sinemalar, hem de oyunlar virüs salgınının çabucak sonrasına odaklanıyordu.

Açık konuşmak gerekirse Resident Evil dizisi de The Witcher kadar tesirli olabilir. Elbette bunda Netflix’in ne derece kaliteli bir iş çıkaracağı da kıymetli. Zira Resident Evil önemli manada markalaşmış bir isim.

Bu ortada taban not olarak hatırlatalım. Şu anda dizi hakkında hiçbir ayrıntı katılık kazanmış değil. Yeniden de bekleyip göreceğiz.

Başa dön tuşu