Yayın Platformları Arasına NBCUniversal da Katılıyor

HBO, Apple ve Disney’in yayın platformları henüz kullanıcıya sunulmadan Netflix’in ABD’deki abone sayısında azalma yaşandığı bildirilmişti. Yayın platformlarının ortasına NBCUniversal’ın da katılacağı duyuruldu. Nisan 2020’de kullanıcılara sunulacak olan yeni yayın platformu, ayrıyeten The Office dizisine de konut sahipliği yapacak.

NBCUniversal CEO’su Steve Burke, hizmete sunacakları yayın platformunun nisan ayında yayınlanacağını söyledi ki bu, WarnerMedia’nın HBO Max platformunun çıkış tarihiyle hayli yakın bir vakte denk geliyor. Ayrıyeten her iki servis de Apple ve Disney’in bu güz aylarında çıkacak olan Apple TV+ ve Disney+ servislerinden birkaç ay sonra yayın hayatına başlayacak.

NBCUniversal’ın yeni yayın platformuyla ilgili şimdi çok fazla ayrıntı bilinmiyor fakat Netflix ile olan muahedesi bittikten sonra The Office’e konut sahipliği yapacak olan yeni platform, muhtemelen birinci çıkışını The Office olmadan gerçekleştirecek. Görünüşe nazaran yeni yayın platformunun içerikleri, ekseriyetle dışarıdan ve satın aldıkları Birleşik Krallık telekomünikasyon şirketi Sky’dan gelecek.

Yukarıda da kelamını ettiğimiz Apple TV+’da yayınlanacak olan Snoopy in Space ve For All Mankind’ın fragmanları da yayınlandı. Snoopy’nin fragmanını izlemek için buraya, For All Mankind’ın fragmanını izlemek içinse buraya tıklayabilirsiniz.

Başa dön tuşu